PDA

Zobacz pełną wersję : LxMenu- nie dziala jak powinien



Skonec
07-03-2007, 14:50
Witam

Mam problem z LxMenu- mianowicie gdy wskazuje w komponencie nazwa menu: (u mnie bedzie to) Klasy wowczas powinno mi sie rozwija (tak przynajmniej mysle) sub-menu- Klasa I i Klas II ale tak nie jest ;/ pojawia sie to menu na dole ;/

www.belgarion.ciechocin.pl/joomla/

zobaczcie zreszta sami :)

dziekuje za pomoc i sugestie.
Pozdrawiam
Skonec

magdaa
07-03-2007, 19:25
tak to raczej się nie da, możesz utworzyć submenu do pozycji znajdującej się w menu, a nie do modułu menu ... jeśli w swoim menu (Klasy) utworzysz pozycję, do której będą przypisane podstrony ... to wtedy tak: LxMenu pokaże co umie...

Skonec
09-03-2007, 08:27
uuuuuuu

jako ze jestem mlodym 'joomlowcem' nie za bardzo rozumie to co napisalas :)

moglabys mi napisac jak to zrobic:

"... jeśli w swoim menu (Klasy) utworzysz pozycję, do której będą przypisane podstrony ... "

bede ogromnie wdzieczny Madziu :)

pozdrawiam

magdaa
09-03-2007, 13:55
kochanie ... cały problem polega na tym, że wszystkie pozycje (czyli klasa I i klasa II) znajdujące się w menu KLASY mają pozycję nadrzędną. Spróbuj utworzyć sobie teraz w menu KLASY trzecią pozycję np prymusi i w polu "nadrzędna pozycja" zaznacz na przykład Klasa I. Po tej czynności po kliknięciu na klasa I rozwinie sie dodatkowa pozycja menu, czyli prymusi. Jeśli poustawiałeś już LxMenu (kolorki, bajerki itp) to zobaczysz efekt działania LxMenu.

Skonec
09-03-2007, 14:12
wielkie dziu Kochaniutka :)

zaraz zajmę sie tym.

Raz jeszcze dziekuje za pomoc.

Skonec
09-03-2007, 14:36
A moglabys zobaczyc teraz co wytworzylem :)

chodzi mi o to, ze jak teraz zrobic aby gdy klikna na Klasa I nie wchodzil mi na ta strone, ale tylko aby otworzylo sie submenu

i jeszcze o jedna pomoc prosze: jak zrobic aby to menu z LxMenu wygladal tak jak wyzsze menu- z biedroneczkami aby bylo, i gdy otwieraja sie prymusi chcialbym aby bylo to jakos obramowane, z innym tlem, wszystko niby ustawilem w komponencie LxMenu ale jakos nie chce mi to zadzialac ;/

jak cosik to moge zrobic Madziu dla Ciebie chwilowe konto abys zobaczyla moje wypocinki, bede przeogromnie wdzieczny

magdaa
09-03-2007, 18:47
chodzi mi o to, ze jak teraz zrobic aby gdy klikna na Klasa I nie wchodzil mi na ta strone, ale tylko aby otworzylo sie submenu

przecież tak masz - wystarczy najechać kursorem na daną pozycję i menu sie rozwija :)


i jeszcze o jedna pomoc prosze: jak zrobic aby to menu z LxMenu wygladal tak jak wyzsze menu- z biedroneczkami aby bylo

nie wiem ...



gdy otwieraja sie prymusi chcialbym aby bylo to jakos obramowane, z innym tlem, wszystko niby ustawilem w komponencie LxMenu ale jakos nie chce mi to zadzialac ;/

zakładki: ogólne, tło, obramowanie, etykiety w zakładce sub-menu :)