PDA

Zobacz pełną wersję : Foc Contact 3.3.1 + Joomla 3.2.4 + Home.pl = masakra jakaś



marcinp1984
31-03-2015, 17:57
Witam serdecznie,

Mam problem z Joomlą a konkretnie dodatkiem Fox Contact na serwerze home.pl. Stronka działała na az i tam też było wykonana kopia witryny. Teraz miała być "wgrana" na home i od początku był poblem z prostymi adresami. Udało się jednak to jakoś rozwiązać stosując się do tego blogu http://blog.netlife.pl/2012/01/09/joomla-na-home-pl/. Jednak jest problem z formularzem kontaktowym gdyż w momencie kiedy powinien wysłać wiadomość stajw wszystko w miejscu :/ Strona to ekogrey.pl. Może ma ktoś pomysł co można zmienić aby ten formularz ruszył?

marcinp1984
31-03-2015, 22:46
nikt nie jest w stanie nic powpowiedzieć?

Jola
01-04-2015, 01:39
Z jakiego adresu wysyłasz maile. Home.pl ma specyficzne wymagania odnośnie adresu nadawcy.
Było to wielokrotnie poruszane na tym Forum. Adres mailowy musi być przypisany do konta (domeny) na home.pl.

marcinp1984
01-04-2015, 10:44
Próbowałem zarówno z gmaila jak i z domeny ekogrey.pl i efekt jest taki sam. Poczta oczywiście założona na home :) I teraz nie wiem, czy wina nie leży może gdzieś głębiej bo może formularz się knoci na homie (nie jest to darmowa wersja formularza tylko zakupiona).

marcinp1984
01-04-2015, 14:09
Dobra w końcu się jakoś udało jak poustawiałem wysyłanie smtp tak więc temat zamknięty :)

Saluno
02-09-2016, 18:55
Marcin, może fajnie byłoby podać te ustawienia.
Skoro udało Ci się skonfigurować.

Mam ten sam problem z Fox Contact.

Pozdrawiam.
Tomasz

Saluno
02-09-2016, 20:32
OK, ja to rozwiązałem tak i śmiga.
(Joomla 3.5 / Fox ContactForm / Home.pl)

adres@adres.pl odnosi się do Twojego adresu email, poniżej powinien być wpisany 3 raz taki sam.

Zaplecze Joomla > Konfiguracja globalna > Serwer > Poczta:
Wyślij e-mail - TAK

Obsługa poczty - SMTP
Wysyłaj z adresu - adres@adres.pl
Nazwa nadawcy -adres@adres.pl
Wyłącz korespondencję do użytkowników - NIE
Uwierzytelnianie SMTP - NIE
Bezpieczeństwo SMTP - BRAK
Port SMTP * - 25
Użytkownik SMTP - adres@adres.pl
Hasło SMTP - Po prostu hasło logowania się do adres@adres.pl na poczta.home.pl
Serwer SMTP - localhost lub serwer1234567.home.pl <- (podaj właściwy numer serwera)

W lokalizacji i pliku:
libraries/vendor/phpmailer/phpmailer/class.phpmailer.php
poniższe pole musi mieć wartość ZERO czyli 0, jak poniżej:
public $SMTPDebug = 0;

W ustawieniach modułu:
Opcje maila > musi być podany właściwy adres email
Zdarzenia > Po poprawnym wysłaniu wiadomości pokaż > Tekst z podziękowaniami za wysłanie wiadomości > Wpiszesz sobie tekst.
Zdarzenie > Wyślij wiadomość do wysyłającego > Nigdy

Trochę to okrojone rozwiązanie bo nie wysyła maila osobie wypełniającej formularz, ale działa...

Karol99
03-09-2016, 14:23
Uwierzytelnianie SMTP - NIE

Nie zadziała jeśli serwer pocztowy wymaga autoryzacji przy wysyłce - a w dzisiejszych czasach to już standard (jeśli to serwer zarządzany przez Ciebie: gdy ustawisz brak wymaganej autoryzacji to szybko spamerzy się ucieszą z możliwości łatwej wysyłki swoich tysięcy e-maili)

Saluno
03-09-2016, 15:34
W pierwszej chwili po "walce", cieszy każde rozwiązanie, które "działa" choć częściowo.

W tym rzecz, że gdy mam ustawione Uwierzytelnianie SMTP - TAK mail nie wysyła się na podpiętą skrzynkę.
1. Bez SSL i portem 25 lub 587
2. Z SSL i portem 465.

Plus daje np. info:

Błąd wysyłania maila. The following From address failed: adres@adres.pl : MAIL FROM command failed,Sender address rejected ,550,5.1.8SMTP server error: MAIL FROM command failed Detail: Sender address rejected SMTP code: 550 Additional SMTP info: 5.1.8SMTP server error: MAIL FROM command failed Detail: Sender address rejected SMTP code: 550 Additional SMTP info: 5.1.8


A na poniższych ustawieniach działa.
Choć pozostaje kwestia SPAMu.

Mailer: SMTP
SMTP Authentication: No
SMTP Security: None
SMTP Port: 25
SMTP Host: localhost

Karol99
04-09-2016, 10:00
Czy wysyłka z tego adresu z identycznymi danymi przy użyciu programu pocztowego działa? Z powyższego komunikatu błędu wygląda jakby dane, w szczególności adres wysyłkowy, były wpisane (w konfiguracji J!) niepoprawnie. Zdarzyła mi się kiedyś podobna historia: na końcu była doklejona spacja...

A próbowałeś wysyłki z użyciem phpmailera? Mnie on jakoś bardziej pasuje (ale nie każdy serwer na to pozwala).