PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlanie artykułu na stronie głównej



Dumadar
01-04-2015, 22:26
Witam

Moja strona główna ma ustawiony tryb: " Artykuły wyróżnione-przegląd". Chciałbym, aby artykuły wyświetlały się tylko częściowo. Kilka zdań, potem odnośnik "czytaj więcej". Próbowałem podzielić długie artykuły metodą: "podziel stronę", jednak nie przynosi to efekt. Artykuły są długie i wyświetla się linia podziału, zamiast "czytaj więcej".
Proszę o jakieś wskazówki i ukierunkowanie.

zwiastun
01-04-2015, 22:40
No tak, bo żeby uzyskać efekt podziału na wprowadzenie i "więcej", które wyświetlane jest po naciśnięciu Czytaj więcej, to logiczne jest użycie przycisku podziel stronę, zamiast przycisku Więcej.
Nie pomyślałeś, że może warto coś na temat korzystania z Joomla poczytać, żeby nie błądzić po omacku?
Tu masz cały cykl artykułów Sławka Pieszczka: http://www.joomla.pl/start-nowiny/publikacje/autor/10767-s%C5%82awomirpieszczek
Tu start dla nowicjuszy: http://wiki.joomla.pl/Portal:Nowicjusze

Dumadar
02-04-2015, 11:16
Dziękuję za zainteresowanie.
Korzystałem z przycisku "podziel stronę". Pisałem o tym w moim poprzednim poscie. Niestety nie pomaga. W miejscu podziału wyswietla się pozioma linia. Linia ta dzieli tekst, ale pojawia się on w całosci.

bllum
02-04-2015, 11:25
Korzystałem z przycisku "podziel stronę". Pisałem o tym w moim poprzednim poscie. Niestety nie pomaga.

haha, czytaj ze zrozumieniem ;) kliknij "Więcej" i po sprawie

Dumadar
02-04-2015, 16:58
Nie jestem aż takim ignorantem, aby pominąć ten sposób. Niestety nie działa.


haha, czytaj ze zrozumieniem ;) kliknij "Więcej" i po sprawie[/COLOR]]

Jeżeli tak ma wyglądać Twoja pomoc to, uwierz mi, zajmij się czymś bardziej pożytecznym niż pisanie bzdurnych, nic nie wnoszących i obraźliwych postów.


Niestety oba sposoby nie działają.

zwiastun
02-04-2015, 17:06
Nie jestem aż takim ignorantem, aby pominąć ten sposób. Niestety nie działa.
Myślę, że lepiej się nie stawiaj zakladów, a tym bardziej swojej głowy w zakładach. Ten sposób działa. I nie słyszałem od 2003 roku, od kiedy się zajmuję Joomla (a wcześniej Mambo), by komukolwiek nie działał.
Komentarz pod adresem @bilum - pomijając, że jest nieregulaminowy i niegrzeczny - jest w żaden sposób niezasłużony. Wypada przeprosić.
To, że Tobie nie działa, świadczy co najwyżej o tym, że coś robisz nie tak albo że instalacja Joomla z jakiegoś powodu jest niepoprawna. Natomiast fakt, że próbowałeś obu sposobów, czy Ci się to podoba, czy nie, świadczy - niestety - o ignorancji, do której masz jednak pełne prawo. Ja jestem ignorantem w setkach dziedzin ludzkiej wiedzy, w tym w dziesiątkach dziedzin informatycznych i żadna to dla mnie ujma.

Dumadar
02-04-2015, 17:43
Masz rację, przesadziłem. Czasami nerwy ponoszą. Przepraszam więc kolegę @biluma. Gdy wrócę z pracy sprawdzę wszystko na spokojnie.

bllum
03-04-2015, 10:04
Komentarz pod adresem @bilum - pomijając, że jest nieregulaminowy i niegrzeczny

Przepraszam również jeśli kogoś obraziłem, absolutnie nie miałem takiego zamiaru.




Jeżeli tak ma wyglądać Twoja pomoc to, uwierz mi, zajmij się czymś bardziej pożytecznym niż pisanie bzdurnych, nic nie wnoszących i obraźliwych postów.


Dumadar, przepraszam, uśmieszek miał oznaczać nie "nabijanie się" tylko zwykły uśmiech, ...może sam na początku nie zrozumiałem wypowiedzi Zwiatuna stąd ten komentarz ;)

..również nie słyszałem żeby "więcej" nie zadziałało, no chyba że nadpisujesz komponent.

Dumadar
04-04-2015, 20:03
Więc tak

Przeinstalowałem joomlę. Niestety problem nadal się pojawia. Znalazłem to:http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=73&t=796795. Nie do końca rozumiem rozwiązanie tego problemu. I o co chodzi z nadpisywaniem komponentów? Tak, jestem zielony w tym temacie.

bllum
04-04-2015, 20:32
Sprawdź opcie artykułów, szczególnie pole "Wprowadzenie" bo wydajemi się że tu tkwi problem. Napisywanie to dosłownie nadpisanie plików komponentów swoimi, np zmodyfikowanych pod swoje potrzeby. Jeśli masz nadpisany jakiś moduł lub komponent to znajuje się w folderze html w templatce.

Dumadar
07-04-2015, 20:57
Wszystko w porządku. Okazało się, że po wyłączeniu magic_quotes_gpc w PHP, wszystko działa jak powinno. Dziękuję serdecznie bllum.