PDA

Zobacz pełną wersję : Opcje publikacji



Adams7
02-04-2015, 14:51
witam ponownie
czy idzie redaktorowi (menager) zablokować modyfikację daty np utworzenia dokumentu (artykułu)
- zablokowac modyfikację 2015-03-26 14:45:53 w ocjach publikacji artykułu
aby nie mógł kłamac że wstawił to np wczoraj


Pozdrawiam
Adam

zwiastun
02-04-2015, 15:25
Wywal takiego redaktora z zespołu.
Możesz zrobić swój szablon formularza w interfejsie redakcyjnym i usunąć z niego co chcesz. W ustawieniach Joomla takiej możliwości nie ma.

Adams7
05-04-2015, 21:09
dzieki za odpowiedz - mogę zrobić i chciałbbym to zrobić, jednak nie mam pojecia od czego zacząć - który plikw joomla jest za to odpowiedzialnu - jak go poszukać ?

zwiastun
05-04-2015, 22:06
Dowiedz się, co to jest nadpisywanie szablonem.

Adams7
05-04-2015, 23:30
przecwiczyłem jako przykład z wiki
SCIEZKA_DO_JOOMLA/components/com_content/views/article/tmpl/default.php
do
NAZWA_SZABLONU/html/com_content/article/default.php

ale nie wiem jak zrobić swój szablon formularza w interfejsie redakcyjnym
- dokładniej czy mam dokona c kopiowania a potem zmina następująco:

administrator/components/com_content/views/featured/tmpl/default.php
do
templates/color3-free/html/administrator/components/com_content/views/featured/tmpl/default.php

czy jakos inaczej ?

zwiastun
06-04-2015, 02:03
Czy w pliku default.php w katalogu com_content/views/featured/tmpl/ mamy formularz tworzenia/edycji artykułu?
Nie gniewaj się, ale jak chcesz się zabierać za tego typu modyfikacje, skoro wśród 6 katalogów nazwanych "archive", "article", "categories", "category", "featured" i "form", nie umiesz znaleźć tego, w którym jest zdefiniowany formularz?
Znajdź sam albo zostaw ten formularz w spokoju. Choć są święta i czas szczególnej dobroci dla innych, nie pomogę Ci w tej kwestii. Podstawowym sposobem rozwiązania Twojego problemu - jak już raz pisałem - jest ułożenie stosunków z autorami.