PDA

Zobacz pełną wersję : Dodawanie nowej treści



PrzemkoM
02-04-2015, 15:12
Witam :)

Mam taki mały problem z dodawanie nowych artykułów do strony. Artykuły ma dodawać osoba która ma nie mieć dostępu do zaplecza. Stworzyłem takiego użytkownika nadałem wszelkie uprawnienia prawie jak super-user (tylko tymczasowo). I problem jest z tym że ta osoba po zalogowaniu do edycji ma tylko jedną ikonę przy każdym artykule "Redaguj artykuł" (prawy górny róg przy artykule). Nie ma opcji dodaj nową treść. Tak jakby ten przycisk był gdzieś schowany. Czy wie ktoś może co powinienem zrobić żeby ten przycisk się pokazał.
Będę wdzięczny za wszelkie propozycje.

Pozdrawiam
Przemko

zwiastun
02-04-2015, 15:22
Stworzyłem takiego użytkownika nadałem wszelkie uprawnienia prawie jak super-user (tylko tymczasowo)
Powiedz mi, jak się tworzy uprawnienia "prawie jak super-user (tylko tymczasowo), bo zaprawdę nie wiem.

Domyślnie prawo dodawania artykułów bez dostępu do zaplecza ma osoba z domyślnymi uprawnieniami autora. Nie ma więc potrzeby tworzenia jakichś specjalnych grup użytkowników.
Jakie błedy popełniłeś, trudno zgadywać, ale i tak to nie ma znaczenia, bo podstawowy błąd to - rozwiązujesz rzecz już rozwiązaną, zamiast się dowiedzieć, jak to się robi.
Nadaj użytkownikowi uprawnienia autora albo redaktora, albo wydawcy (po ang. author, editor or publisher) i będa mogli dodawać artykuły od frontu. Dodatkowo możesz im zrobić odnośnik w menu Utwórz artykuł.
Jeśli nie dodasz takiego odnośnika, artykuły będzie można tylko poprawiać a dodawać jedynie na stronach typu lista artykułów w kategorii.

PrzemkoM
02-04-2015, 15:58
Prawie jak super-user (taki twór po tym jak przy uprawnieniach autor-redaktor-wydawca nie pojawiła się opcja dodawania nowych treści) - tylko tymczasowo (w sensie zależnym ode mnie tylko na potrzeby testów)

Dziękuje za odpowiedź.
Myślę że to mi pomoże :)