PDA

Zobacz pełną wersję : Slider wyświetla sie na innych stronach choć zaznaczony tylko na głównej



darekslim
07-04-2015, 11:09
Witam. Mam stronę na najnowszej joomli 3.4.1, zainstalowany slider który w opcjach przypisany jest tylko do strony głównej. Slajder wyświetla sie na stronie głównej ale tez na niektórych artykułach, co dziwne sa takie na których sie nie wyświetla a np wszystkie z kategorii aktualności która jest ustawiona jako przegląd artykułów na stronie głównej w każdym artykule. Niezależenie jaki jest to slajder bo próbowałem na różnych jest to samo. Dodam tylko ze artykuły były w phpmyadmin przenoszone z innej bazy, zminione kategorie i twórca, ale dzieje się tak tez na każdym innym nowo dodawanym artykule, ktory jest przeglądany na stronie głównej czyli z kategori aktualności choć sama kategoria jest na opcjach domyslnych jak i pozostałe kategorie. ma ktoś jakis pomysl co moze byc przyczyną?

Bazyl
07-04-2015, 11:28
http://forum.joomla.pl/showthread.php?78751-Problem-wygl%C4%85d-modu%C5%82y&p=348834#post348834

darekslim
07-04-2015, 11:46
Witam. Sprawdziłem i problem jest bardziej skomplikowany. Mam kategorie która nie jest przypisana do menu i slider sie nie wyswietla, a po przypisaniu kategorii aktualności do której pozycji w menu problem nie znika i dalej slajder jest widoczny:(

Bazyl
07-04-2015, 11:56
np wszystkie z kategorii aktualności która jest ustawiona jako przegląd artykułów na stronie głównej


Gdzie jest przypisana kategoria aktualności?

darekslim
07-04-2015, 12:15
Przypisałem na probe do którejkolwiek pozycji menu i nic to nie dało :( dalej na stronie startowej po kliknieciu w jakis artykuł otwiera sie cały artykuł ale ze slajderem na górze.

Bazyl
07-04-2015, 12:22
Co przypisałeś?!
Aktualności, które już masz przypisane do startowej?!

Artykuł, który sam nie jest przypisany do menu (a znajduje się w kategorii, która nie jest przypisana do menu) wyświetla się tak, jakby był przypisany do strony głównej - z modułami strony głównej.


Link do strony?

darekslim
07-04-2015, 12:28
Strone mam na localu bo buduje dopiero, Kategoria Aktualności jest przypisana jako przegldanie artykułów z danej kategori do pozycji STRONA Główna w MENU, sam artykuł jest przypisany do kategorri a ta jako przeglada do pozycji menu wiec powinno byc dobrze a wyswietla moduł slidshow.

Bazyl
07-04-2015, 12:36
Kategoria Aktualności jest przypisana jako przegldanie artykułów z danej kategori do pozycji STRONA Główna

Jeżeli slider jest przypisany do głównej to będzie się wyświetlał przy każdym artykule...




Kategoria Aktualności jest przypisana jako przegldanie artykułów z danej kategori do pozycji STRONA Główna w MENU, sam artykuł jest przypisany do kategorri a ta jako przeglada do pozycji menu


Czyli kategoria aktualności jest przypisana do dwóch menu?!

darekslim
07-04-2015, 12:46
To jak zrobić żeby na głównej stronie wyświetlał sie przegld artykułów z kategorii aktualności i slajder, ale żeby po wejsciu w artykuł nie było slajdera? Jest to możliwe? Miałem tak na joomli 1.5 i działałogłówna to głowna a artykul to artykuł.

Bazyl
07-04-2015, 12:50
Kategorię Aktualności przypisz do innej pozycji menu (lub do menu ukrytego), a na startowej wyświetl wyróżnione artykuły.

Jola
07-04-2015, 18:11
Dzieje się tak ponieważ artykuły kliknięte ze strony głównej mają takie same Itemid jak strona główna.
Joomla trakuje wówczas artykuł jako pozycję menu strony głównej.
Najprostszym rozwiązaniem jest dodać warunek do modułu lub pozycji modułu w szablonie - żeby pokazywał zawartość tylko jeśli layout == blog (jesli na głównej jest blog)

darekslim
08-04-2015, 08:48
Witam. Zrobiłem zgodnie z informacja od kolegi Bazyla, na stronie głównej dałem przegląd artykułów wyróznionych a aktualności podpiełem pod osobne menu nie widoczne. Dziekuje za pomoc.