PDA

Zobacz pełną wersję : Zamiast localhost/strona przekierowuje mnie na www.strona.pl/strona.



Kwiot
08-04-2015, 11:12
Witam
Od kilku dni walczę z jedną instalacją Joomla 2.5. Rozpakowałem i uruchomiłem stronę, w odnośniku na localhost, mam ja widoczna jako "strona" i po najechaniu myszą, widze adres: localhost/strona, jednak jak na nią klikne, to adres zmienia się na www.strona/strona zamiast (jak to się dzieje na innych( localhost/strona.
Sprawdziłem: htaccess.txt, configuration.php i wszędzie adresy mam zmienione na localhost, zamieniłem htaccess.txt na .htaccess, podmieniłem htaccess.txt na ten z czystej instalacji, oczyściłem cahce, korzystam z kilku przeglądarek i nic się nie zmienia, w dalszym ciągu mam błąd 404 - strona nie isntieje (co jest oczywiste, bo pod adresem www.strona.pl/strona, nie ma takiej strony).
Gdzie jeszcze szukać przyczyn takiego przekierowania?
Sprawdzałem różne wątki i oczywiście szukałem przez "wujka" google, ale nic z tego co znalazłem, nie przyniosło rezultatu.
Dzieje się tak tylko na jednej z instalacji joomla, pozostałe działają jak należy.

*www.strona.pl - to przykład nie rzeczywisty adres.

zwiastun
08-04-2015, 12:22
Czy tę instalację wykonywałeś na serwerze lokalnym czy odtwarzałeś ją z kopii witryny działającej gdzieś na serwerze?

Kwiot
08-04-2015, 12:42
Wykonałem z kopii witryny poprzez akeeba backup.

zwiastun
08-04-2015, 13:04
Przyczyną mogą być wpisy w configuration.php i w .htaccess (htaccess.txt nie ma nic do rzezy, to jest przykładowy plik).

Instalator ANGIE (z Akeeby) dobrze sobie zwykle radzi. Ale może nie zwróciłeś uwagi, gdy podawał ścieżki do sprawdzenia.
W pliku configuration.php są trzy miejsca, które mogą powodować problem:

public $live_site = ''; #powinno być puste
public $log_path = 'W:\\var\\www\\XXXXXXXXXXXXXXXXX/logs'; # powinno być ścieżką lokalną, tu przykład z JAMP-a, XXXXX - nazwa katalogu ze stroną
public $tmp_path = 'W:\\var\\www\\XXXXXXXXXXXXXXXXX/tmp'; # powinno być ścieżką lokalną, tu przykład z JAMP-a, XXXXX - nazwa katalogu ze stroną
Porównaj sobie te wpisy z wpisami w innych instalacjach lokalnych

W pliku .htaccess może być różnie, trzeba by widzieć plik, by coś powiedzieć. Ale... lokalnie możesz po prostu wyłączyć korzystanie z pliku .htaccess. Zmień jego nazwę, np. na htacces.org i wyłącz w konfiguracji globalnej przepisywanie URL (w Optymalizacji dla przeglądarek)

Kwiot
08-04-2015, 14:42
Wszystko co opisałeś, już robiłem, spróbuję jeszcze raz zaintalować tą stronę (co prawda, robiłem to juz kilka razy) z kopii i prześledzić czy gdzieś nie ma tego linku.
Sprawdziłem też wpisy w configuration.php - wszystkie wygladaja tak samo.

- - - Updated - - -

Niestety, po kolejnej instalacji, problem pozostaje ten sam.
Nawet probowałem wpisac localhost/strona ale i to nie pomoglo, dalej mam informację: "404 Kategorii nie znaleziono" - bo znowu przenosi mnie na adres www.strona.pl/strona zamiast localhost/strona.
Wszedzie w configuration.php mam adres zaczynajacy sie na localhost/strona - więc raczej przyczyna jest w którymś z plików bazy danych lub jakimś dodatku do joomli.

zwiastun
08-04-2015, 14:49
ale gdzie i po co masz w configuration jakieś adresy z cząstkami localhost/strona? Joomla takich adresów do pliku configuration (ani nigdzie indziej) nie wpisuje!