PDA

Zobacz pełną wersję : Gra edukacyjna - czy to możliwe ?



greggor78
11-04-2015, 12:52
Witam

Wpadłem na pomysł stworzenia prostej gry edukacyjnej o moim mieście dostępnej przez stronę internetową (wersja on-line). I tu pojawia się problem.
Myślałem żeby to przygotować w wersji Flash i osadzić na stronie. A może ktoś wie o jakimś przydatnym dodatku do Joomli?

Będę wdzięczny za każdą sugestię.

Gall Anonim
11-04-2015, 13:08
Myślałem żeby to przygotować w wersji Flash
Fatalny pomysł - technologia na wymarciu - nie obsługiwana przez większość standardowych przeglądarek urządzeń mobilnych - niby niektóre mają specjalne dodatki w tym celu ale......
Osadzenie na stronie to już banał - nie potrzeba niczego po za uprawnieniami Super Użytkownika i odrobiną wiedzy.
Pzdr

greggor78
11-04-2015, 20:52
Osadzenie na stronie to już banał - nie potrzeba niczego po za uprawnieniami Super Użytkownika i odrobiną wiedzy.
Pzdr


Dzięki za odpowiedź. Nie do końca się zrozumieliśmy. Wiem, że osadzenie Flasha to banał. Mnie chodziło o ewentualny dodatek który pozwoliłby stworzyć grę edukacyjną.

pozdrawiam

Gall Anonim
11-04-2015, 21:52
To najpierw podaj scenariusz gry, bo pytanie jest w stylu "Czy masz wszystko co potrzeba do upieczenia ciasta?". Nie brakuje w tym pytaniu pewnej informacji? :up:

greggor78
12-04-2015, 12:22
Chcialbym zeby na panoramie miasta mozna bylo kliknac jakis obiekt i pojawialy sie pytania, krzyzowki, rebusy. Waznym byloby zliczanie punktow ktore moglyby tworzyc ranking osob grajacych. Myslalem tez o wersji gry planszowej rozgrywanej na mapie miasta.

PeFik
12-04-2015, 12:53
HTML5 + CSS3 - i tylko nowe przeglądarki.
A przy okazji mam książkę do sprzedania, która może ci w tym pomóc. "HTML5 Tworzenie gier" wyd. Helion . sprzedam w okazyjnej cenie.