PDA

Zobacz pełną wersję : Niechciane podstrony znikąd



bnet
15-04-2015, 09:50
Witam ostatnio sprawdzałem stronę przez site:linieautokarowe.com.pl i zauważyłem jakieś dziwne linki podstron, na których jest tak jakby kilka artykułów w jednym. Poniżej dwa przykłady (jest tego więcej).
Tak jest po wyszukaniu przez site:
http://linieautokarowe.com.pl/component/content/category/79-lewe-menu-jeden.html
a w ogóle takiej podstrony nie mam w mapie witryny, skąd google wzieło taki link ?

A tak jak się wejdzie w tą podstronę: "karty online", czyli jest w porządku http://linieautokarowe.com.pl/karty-online.html

tu podobna sytuacja:
http://linieautokarowe.com.pl/component/content/category/78-gorne-menu.html

http://linieautokarowe.com.pl/1/101-aktualnosci/320-przewozy-tigerexpress-polska-czechy.html

Całkiem niedawno sprawdzałem tytuły podstron właśnie przez site: i było jeszcze wszystko ok więc więc co sie to porobiło, czego to może być wina ?
Dziękuje za każdą sugestie.

bllum
15-04-2015, 13:04
np: link do stron(y) znajduje się na forum internetowym takim jak to :)

bnet
15-04-2015, 13:16
jestes genialny 100 punktów dla ciebie... wiesz w ogóle o co mi chodzi ? bo chyba raczej nie
nie wiem co powoduje tworzenie tego typu linków component/content/category/79-lewe-menu-jeden.html,

zwiastun
15-04-2015, 13:25
@bnet - grzeczniej proszę. Jeśli nawet @bilum nie wie w ogóle, o co chodzi, to nie powód, by tak się do niego odnosić. Co najwyżej powód do namysłu, czy wystarczająco opisałeś swój problem.
PS Ja ani z opisu, ani z oglądu stron zupełnie nie rozumiem, na czym polega Twój problem.

bnet
15-04-2015, 13:29
A cz Pan rozumie jaki jest mój problem ?

bllum
15-04-2015, 13:30
jestes genialny 100 punktów dla ciebie... wiesz w ogóle o co mi chodzi ? bo chyba raczej nie
niewiem co powoduje tworzenie tego typu linków component/content/category/79-lewe-menu-jeden.html,

jak widzę nie wiem o co ci chodzi, ale wiem jakie pytanie zadałeś:

"a wogule takiej podstrony niemam w mapie witryny, skąd google wzieło taki link ?"

jeszcze..
"Dziękuje za każdą sugestie."

..i odpowiedź otrzymałeś (na tym zakończę żeby ponownie nie wyrazić się nieregulaminowo)

zwiastun
15-04-2015, 13:32
@bnet - dopisałem - nie rozumiem

bnet
15-04-2015, 13:39
masz racje, słowo linki było mylące

- - - Updated - - -


@bnet - dopisałem - nie rozumiem

no to może jeszcze raz, chodzi mi ze gdzieś w dla mnie niewidocznym miejscu a widocznym dla google isnieją podstrony o tego typu linkach:
/1/101-aktualnosci/320-przewozy-tigerexpress-polska-czechy.html
/component/content/category/78-gorne-menu.html
/component/content/category/79-lewe-menu-jeden.html

w mapie witryny takie podstrony nie istnieją, a jednak google coś takiego ostatnio zaindeksowało, i nie wiem skąd sie to bierze.

bnet
15-04-2015, 14:20
Czy dalej to co napisałem jest niezrozumiałe ?

bllum
15-04-2015, 14:25
Normalnie mam Deja vu :) znowu to samo pytanie. Strony istnieją w twojej instancji Joomla, w innym wypadku google by ich nie zaindeksowało, przyczyną jest najprawdopodobniej link wewnętrzny (z Twojej witryny, może jakaś pozycja menu odnosi się do podanych linków, lub masz link w artykule) lub link zewnętrzny (odwołanie do strony z innej witryny).

linki możesz zablokować w indeksie dodając wpisy w robots.txt.

Inną sprawą jest "rozjechane" wyświetlanie, ale patrząc na pytanie to nie do końca Cię interesuje.

bnet
15-04-2015, 14:40
nie ma zadnych linków wewnętrzych ani zewnętrzynch tego typu, chyba że stworzone przez joomla o czym nie wiem, ja wiem że moge zablokować w robots, ale to nie rozwiązanie
wogule co sworzyło taką podstrone:
http://linieautokarowe.com.pl/component/content/category/78-gorne-menu.html
jest całkowicie rozjechana, nikt czegoś takiego nie tworzył , nikt do tego nie linkował ani wewnętrznie ani zewnetrznie
Tworze sitemap i wszystko jest ok - nie ma tam tych podstron, a takie cuda gdzieś coś stworzyło, i to jeszcze widoczne dla googla

bllum
15-04-2015, 14:49
"component/content/category" wskazuje (moim zdaniem) że są to odnośniki z bloga, sprawdź w menu na zapleczu czy masz pozycję menu "przegląd artykułów" (lub analogiczną) na blogu znajdują się odnośniki do Twoich stron, które "nie istnieją"

zwiastun
15-04-2015, 14:59
Prawdopodobnie przekombinowałeś ze strukturą witryny / upraszczaniem linków.
Linki, które pokazujesz, to linki do istniejących w Twojej witrynie stron, choć niekoniecznie przez Ciebie tworzonych. Wygląda to na linki do stron przeglądu artykułów w kategorii wyświetlanego w domyślnym układzie (z podziałem na kolumny). Nie widząc struktury kategorii na zapleczu i nie widząc struktury menu, trudno to zdiagnozować precyzyjnie. Na początek zacznij od zmiany ustawień domyślnych przeglądu artykułów w kategorii tak, żebyś miał taki, jak ustawiony w pozycjach menu. Bo to jest problemem głównym. Drugim są podwójne linki - proste i parametryczne (to te z component/content....). W tej mierze nie jestem bez obejrzenia pacjenta nic powiedzieć.

bnet
15-04-2015, 15:04
tak, w menu górnym strona główna miała jako typ ustawione przegląd artykułów i ktoś zaznaczył z wszystkich kategorii, zmieniłem na pojedyńczy artykuł, jeśli to mógł być powód jak czy jest jakiś sposób pozbycia się tych podstron ?

zwiastun
15-04-2015, 15:24
tak, w menu górnym strona główna miała jako typ ustawione przegląd artykułów i ktoś zaznaczył z wszystkich kategorii
I jak to się ma do tego, co pisałeś wcześniej?

wogule co sworzyło taką podstrone
Przynajmniej to już jest jasne, że nie żadne krasnoludki, tylko jakiś bardzo konkretny Krasnoludek za tym stoi.
Linki są, strony są - bo są (to pewno jest jakaś usterka w Joomla, że strony są generowane nawet wówczas, gdy w witrynie usunięto jakiś typ pozycji menu).
Teraz po pierwsze - zrób, co już pisałem - ustaw domyślne wyświetlanie przeglądu tak, żeby Ci nie rozwalało stron.
A po drugie - możesz Googlom wysłać mapę witryny, a potem - korzystając z narzędzi Google - pousuwać ręcznie, co pozostanie.

bnet
15-04-2015, 15:55
Dzięki Zwiastun i bllum, pozdrawiam.

A tak apropo


Drugim są podwójne linki - proste i parametryczne (to te z component/content....). W tej mierze nie jestem bez obejrzenia pacjenta nic powiedzieć

czy obejżenie pacjenta i ewentualne wyjaśnienie problemu podwójnych linków było by usługą płatną ?

zwiastun
15-04-2015, 18:47
Z zasady nie realizuję płatnych usług z forumowych zleceń. To zadanie akurat to dla fachofćw od SEO