PDA

Zobacz pełną wersję : zabezpieczenie zdjęć



artkom
07-03-2007, 23:39
Witam,
czy w projekcie jomli jest jakiś dodatek który może zabezpieczyć ściąganie zdjęc ze strony?Wiem że jak ktoś zapisze całą stronę na dysk to zapisze ale chodzi mi o zabezpieczenie takie że jak kliknie prawym przyciskiem by nie mógł zapisać na dysk.

alegorn
08-03-2007, 01:15
na upartego, i odrobinę znającego sie na sprawie użytkownika, takie zabezpieczenia nie maja żadnego sensu.
nie jesteś w stanie tego zrobić i tyle. może odrobinę utrudnisz jedynie zadanie, nic więcej...

ale skoro szukasz.. o ile pamiętam np., wstawienie w tabele w background="" (czy może raczej w css?? - nie pamiętam już dokładnie, musiałbym poszukać.... ) eliminowało prawy przycisk... ale to zabezpieczenia na nooba..

skrypty blokujace prawy klawisz tez znajdziesz, ale to akurat najsłabsze rozwianie..

chyba ze wstawisz w flasha.. wtedy to trochę inna bajka.
jak dla mnie cala ta zabawa nie miała nigdy sensu... wystarczy ff z dodatkami i nie ma niczego co by sie nie udało zapisać....
pozdraw,
Al.

kurtz
08-03-2007, 10:16
Ani w projekcie joomli ani żadnym innym nie da się zabezpieczyć obrazków przed kopiowaniem. Flash też nie zabezpiecza. Wystarczy zrobić RIP z poziomu zwykłej przeglądarki i wyedytować to we Flash'u.

Pozdr.

artkom
08-03-2007, 10:20
Mam taki pomysł że wstawił bym tabelę o określonych rozmiarach i jako tło poszczególnej komórki wstawił bym zdjęcie a w komórkę przeźroczystego gifa,nie wiem czy to zda egzamin.
Wtedy trzeba się ciut napracować by zapisać zdjęcie,może ktoś już takie coś robił?

Rybik
08-03-2007, 10:33
to nie jest temat na to forum