PDA

Zobacz pełną wersję : PHP w Joomla!



vitex
08-03-2007, 01:45
Witam!
Dostałem propozycję rozbudowania serwisu www stworzonego za pomocą Joomla! Czytam już od kilku godzin na temat tego narzędzia i mam pytanie:
Czy PHP używane w Joomle! to jest zwyczajne PHP, używane w zwykłych stronach napisanych w tym języku? czy można używać wszystkich poleceń używanych w zwykłych stronach .php (np. do pracy z bazą danych MYSQL)?

alegorn
08-03-2007, 03:05
trochę dziwne pytanie zadałeś.. wydawać by sie mogło że nie do końca rozumiesz co to jest joomla czy każdy inny cms...
php jak php, jest ten sam.... jego dzialanie zależy od konfiguracji serwera a nie joomla. to samo dotyczy mysql...

inna kwestia jest to, że joomla udostępnia własne api... i by wszystko działało prawidłowo, przy pisaniu własnych rozwiązań dla joomla, raczej powinieneś z niego korzystać..

pozdraw,
Al

vitex
08-03-2007, 12:47
no wlasnie nigdy nie pracowalem z zadnym cms'em i nie wiem jakimi zasadami rzadza sie tego typu programy. chodzilo mi o to, czy nie naklada on osobnych ograniczen na korzystanie z php (poza osobna kwestia jaka jest zainstalowana wersja na serwerze). a wiec wyglada na to, ze nie naklada. dzieki za odpowiedz! teraz tylko musze sie zapoznac ze wspomnianym API...