PDA

Zobacz pełną wersję : moduły po stronie zaplecza - problem



wini74
16-04-2015, 11:02
Witam.
Strona lokalnie Gantry for Joomla! 2.5 + 3.3. Stała się dziwna sprawa, wszystko niby chodzi oki ale wchodzę na zaplecze i w moduły (nowy moduł także) i wywala mi dziwne rzeczy
8249
gdzie może tkwić problem? gdzie szukać i ewentualnie co zrobić.

Gall Anonim
16-04-2015, 11:14
Zastanów się jakie rozszerzenie instalowałeś w ostatnim czasie - coś się po prostu gryzie - wyświetlanie błędów daj na max'a - no chyba że temat (problem) jest od początku wówczas nadpisałbym pliki instalki Joomla dla danej wersji ponieważ zanczyłoby to prawdopodobnie że instalacja sypnęła błędem.

wini74
16-04-2015, 18:53
chyba pozostaje "nadpisanie instalki" - ale powiem, że nigdy tego nie robiłem (rozumiem, że nie chodzi tu o instalację całej paczki Joomla)?

wini74
18-04-2015, 08:05
może mi ktoś pomóc na czym polega i jak prawidłowo wykonać nadpisanie instalki - bo nie potrafię znaleźć innego rozwiązania.

Dzieki

Gall Anonim
18-04-2015, 12:29
Qrcze - opisywałem to już dziesiątki razy a nie potrarfisz tego znaleźć?
Niech będzie:
1. Robisz sobie kopie witryny w stanie obecnym.
2. Z JED ściągasz sobie paczkę instalacyjną wersji Joomla odpowiadającą twojej wersji.
3. Rozpakowujesz/rozzipowujesz lokalnie.
4.Usuwasz katalog installation oraz pliki z katalogu głównego (tylko pliki - żadnych innych katalogów lub ich zawartości).
5.Łączysz się klientem ftp z katalogiem w którym jest twoja witryna.
6.Zaznaczasz w katalogu w którym rozpakowałeś i przygotowałeś Joomla lokalnie wszystko.
7.Przesyłasz to wszystko do katalogu na serwerze z Joomla przy jednoczesnym ustawieniu polecenia zmień kiedy już taki występuje.
W życiu więcej tego nie napiszę.

wini74
18-04-2015, 15:04
wielkie dzięki. sprawdzę to w poniedziałek.
@GallAnonim - nigdy nie mów nigdy ;-)
następnym razem jeżeli ktoś o to zapyta to ja mu napiszę

wini74
21-04-2015, 09:17
wykonałem nadpisanie instalki - NIE pomogło, co mogę jeszcze zrobić?