PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z odpaleniem kopii zapasowej strony lokalnie w xaamp



vmp
17-04-2015, 09:36
Witam,

Na wstępie zaznaczam, jestem "prawie zielony" jeżeli chodzi o joomla... :)
Dostałem przykaz zapoznania i zajęcia się stroną internetowa naszej małej firemki. Strona jest postawiona w joomla 2.5. Szef zażyczył sobie pozmieniać prawie wszystko.
Ze strachu przed położeniem strony poczytałem jak zrobić backup w akeeba. Chce odpalić ta kopie zapasowa lokalnie i na niej prowadzić zmiany.

Kopia zapasowa wykonana pomyśle, instalacja xaamp też. Baza mysql przerzucona poprawnie. Uzyłem akeeba kickstart wsio gitara . Wiec odpalamy strone i wuala najpierw pojawił się problem "error 404"
wygooglowałem iż muszę ustawić scieżkę w configu do strony ( chyba zrobiłem to dobrze ).
Teraz po wpisaniu adresu w przegladarce localhost/nazwastrony odpalaja mi się same napisy z artykułow etc. brak jakiegokolwiek wygladu/szablonow/grafiki.

Nie bardzo wiem gdzie robie blad.

Czyżbym musial coś jeszcze zmienić w configu ?
Proszę o pomoc

Ps. Jezeli moj temat jest umieszczony w złym dziale-proszę o przeniesienie

Pozdrawiam

zwiastun
17-04-2015, 12:17
wygooglowałem iż muszę ustawić scieżkę w configu do strony ( chyba zrobiłem to dobrze )
Pewno zrobiłeś dobrze, tylko źle wygoglowałeś. Niestety, Google, oprócz mnóstwa mądrości, poleca również mnóstwo głupot.
Przywróć wpis w ścieżce (czyli usuń, bo nic tam potrzebne nie jest).
Błąd 404 jest spowodowany nieodtworzeniem .htaccess.
Jeśli nie poleciłeś przy odtwarzaniu, by Akeeba Backup dokonał czyszczenia, zostal opuszczony jeden etap (usunięcie zbędnych już plików - .jpa i kickstart oraz przywrócenie z kopii .htaccess).
Masz pewno plik htaccess.bak. Zmień jego nazwę na .htaccess (zwróć uwagę na tę kropkę przed). W Windows to się da zrobić tylko, gdy się posługujesz jakims menedżerem plików, np. Total Commander))

superas
17-04-2015, 13:18
Ja miałem problemy z XAMPP'em dopóki nie przeniosłem go na dysk C:/ bez żadnych podfolderów typu Program Files itd. W jakiejkolwiek innej lokalizacji nie chciał działać, tylko w C:/

vmp
17-04-2015, 13:27
Witam, na wstępie dziękuję za powyższą odpowiedź. Niestety albo stety czyszczenie przeprowadziłem, plik .htaccess sam się utworzył. Usuwając ścieżkę z pliku configuration.php do localhost/nazwa strony dalej pojawia sie :

Error:

404 - Kategorii nie znaleziono

You may not be able to visit this page because of:


an out-of-date bookmark/favourite
a search engine that has an out-of-date listing for this site
a mistyped address
you have no access to this page
The requested resource was not found.
An error has occurred while processing your request. Xaamp mam na dysku C bezpośrednio bez podfolderów.


- - - Updated - - -

Dodam, że zaplecze joomli w ogóle się nie odpala( biała strona)

maskodka
17-04-2015, 13:49
Przed zrobieniem kopi wyłącz Zastosuj przepisywanie URL nie zapomnij później włączyć i przywróć nowa kopie na xaamp

zwiastun
17-04-2015, 14:34
@vmp: nie znam przypadków, żeby odtworzenie Joomla z poprawnej kopii sporządzonej przez Akeeba Backup powodowało problemy w działaniu na lokalnym serwerze. Być może to kwestia konfiguracji Twojego serwera XAMPP - w związku z różnymi udoskonaleniami tego systemu, powodującymi, że zwykły śmiertelnik miewa problemy, jakich miewać nie musi, od dłuższego czasu sugerujemy korzystanie z JAMP-a. Pobierz 14-dniową bezpłatną wersję JAMP-a, zainstaluj , odtwórz na nim witrynę i nie sądzę, ze będą jakieś problemy.

vmp
17-04-2015, 15:12
Zastosuj przepisywanie URL-dziwnym trafem nie mam takiej opcji na swoim zapleczu bądź nie wiem gdzie może jeszcze być ( jedynie po prawej mam Korzystaj z mod_rewrite zaznaczony na tak ) - wiec go odznaczyłem , zrobiłem kopie i dalej to samo.

Po 17 dam znać czy w jampie jest podobnie

- - - Updated - - -

Jeszcze jedno pytanko, tworząc kopie w akeebie do pobrania mam plik o nazwie strony część00. Nazwa pliku z czerwona czcionka (czyżby to tylko jakaś część backupa?)

- - - Updated - - -

A po przywróceniu kopii w jampie (swoją drogą o wiele większa czarna magia wyskoczyła^^ ) -
<?php
/**
* @package Joomla.Administrator
* @copyright Copyright (C) 2005 - 2013 Open Source Matters, Inc. All rights reserved.
* @license GNU General Public License version 2 or later; see LICENSE.txt
*/

// Set flag that this is a parent file
define('_JEXEC', 1);
define('DS', DIRECTORY_SEPARATOR);

if (file_exists(dirname(__FILE__) . '/defines.php')) {
include_once dirname(__FILE__) . '/defines.php';
}

if (!defined('_JDEFINES')) {
define('JPATH_BASE', dirname(__FILE__));
require_once JPATH_BASE.'/includes/defines.php';
}

require_once JPATH_BASE.'/includes/framework.php';
require_once JPATH_BASE.'/includes/helper.php';
require_once JPATH_BASE.'/includes/toolbar.php';

// Mark afterLoad in the profiler.
JDEBUG ? $_PROFILER->mark('afterLoad') : null;

// Instantiate the application.
$app = JFactory::getApplication('administrator');

// Initialise the application.
$app->initialise(array(
'language' => $app->getUserState('application.lang')
));

// Mark afterIntialise in the profiler.
JDEBUG ? $_PROFILER->mark('afterInitialise') : null;

// Route the application.
$app->route();

// Mark afterRoute in the profiler.
JDEBUG ? $_PROFILER->mark('afterRoute') : null;

// Dispatch the application.
$app->dispatch();

// Mark afterDispatch in the profiler.
JDEBUG ? $_PROFILER->mark('afterDispatch') : null;

// Render the application.
$app->render();

// Mark afterRender in the profiler.
JDEBUG ? $_PROFILER->mark('afterRender') : null;

// Return the response.
echo $app;

zwiastun
17-04-2015, 17:26
Kopia może być spakowana w kilka plików - wówczas są one oznaczone kolejnymi numerami. W katalogu, w którym odtwarzasz serwis, trzeba umieścić wszystkie części (łatwo je rozpoznać, bo mają tę samą datę wykonania backupu).
Zastosuj przepisywanie URL = Korzystaj z mod_rewrite (w nowszych wersjach doszła dodatkowa możliwość, stąd zmiana etykiety.

vmp
17-04-2015, 17:33
niestety na serverze znajduje sie tylko jeden plik , wiec musi to byc pelna kopia

maskodka
17-04-2015, 18:12
Witryna/Konfiguracja globalna Zastosuj przepisywanie URL = Korzystaj z mod_rewrite użyj jampa
14 dni free
http://jamp.joomla.pl/

vmp
17-04-2015, 18:20
robie wszystko po kolei dokładnie tak samo, no i odpalajac localhost/nazwa witryny odpala mi sie zawartość pliku index.php jak wyżej

maskodka
17-04-2015, 18:32
przeszedłeś na jamp?

vmp
17-04-2015, 18:35
tak, przywrocilem kopie zapasowa strony w jamp. odpalajac localhost/nazwa strony pojawia i sie dokładnie to : http://scr.hu/2q5f/euxy9 czyli zawartosc pliku index.php

maskodka
17-04-2015, 19:00
wrzuć plik kopi i wyslij link na pw

vmp
17-04-2015, 20:13
Wróciłem do xaampa z jedna zmiana - zaznaczyłem przy przywracaniu , by nadpisywał ścieżki temp i log i WUALA - działa!:)

nie wiem jaki to miało wpływ...
Chciałbym podziękować wszystkim jak i osobno za pomoc.
Napewno jeszcze bede tutaj wylewał żale , bo dopiero teraz zacznie się zabawa

wojtasm91
03-07-2015, 19:35
Witam odgrzeje temat a mianowicie mam jampa w wersji 2.0 i kopie witryny pliki umieściłem w odpowiednim folderze skryp się ładnie odpala ale przyznaje że nie wiem co mam wpisać w konfiguracji ftp (nazwa użytkownika, hasło, katalog). Podobnie sprawa sie ma z bazą danych. Przyznaje że poraz pierwszy próbuje odpalić na jampie witryne z kopii.

wojtasm91
03-07-2015, 21:57
Ok już sobie poradziłem wypakowująć zawartość archiwum z kopią :D