PDA

Zobacz pełną wersję : Banner z modułu reklamy w artykule



marking
21-04-2015, 14:19
Witam
Czy istnieje możliwość dodania bannera z modułu reklamy w środku artykułu?
tzn ogólnie wiem jak to zrobić, natomiast chce dodać banner konkretny, konkretnego reklamodawcy
jak wpisze w treści artykułu {loadmodule mod_banners} to mam chyba ostatnio dodany, natomaist chciałbym inny, da sie to jakos zrobic?

maxik33
21-04-2015, 14:29
A nie można utworzyć drugiego modułu reklamy i przypisać do niego tylko jednego klienta ?

marking
21-04-2015, 14:34
Nie tzn wydaje mi sie ze nie, poniewaz tak ogólnie modułów reklamy jest utworzonych kilka
natomiast komponent reklam jest jeden
i teraz tak wchodze komponenty ->reklam->i tam wiadomo dodaje reklamodawców bannery itdd
pozniej wchodze sobie tworze moduły np. reklama 1, reklama2 i reklama 3
ale ja nastepnie chce dodac moduł w środek artykułu
i teraz jedyna opcja jaką znalazłem to polecenie loadmodule
z tym ze na serwerze nie mam przeciez w katalogu modules mod_reklama1, mod_reklama2 itd, tylko mam mod_banners
i jak dam polecenie w artykule {loadmodule mod_banners} no to mi wyswietla ktoras z reklam bodajze ostatnio dodaną, ale nie tą co ja chce i pytanie stad, jak zrobic, aby byla ta ktora ja chce?

maxik33
21-04-2015, 14:38
Oprócz loadmodule jest jeszcze loadposition

marking
21-04-2015, 14:42
tzn jak to zastosowac? jesli dam loadposition LEFT to zlaaduje mi przeciez wszystko co mam z lewej
albo w position right mam kilka rzeczy m.in. banner, ale jak dam loadposition right to zaladuje mi takze inne moduly ktore mam z prawej strony
a ja np. chce dodac banner, ktory nie bedzie miał żadnej pozycji czyli w pozycja będzie BRAK (nie bedzie sie wyswietlał niggdzie) poza danym artykułem
wiesz jak to zrobic?

maxik33
21-04-2015, 14:44
Tworzysz nowy moduł reklamy z jednym klientem i przypisujesz go do nowej pozycji np.pozycja1 , a w artykule piszesz {loadposition pozycja1}. Powinno działać bez problemu .

marking
21-04-2015, 14:47
dobra poradzilem sobie wymyslilem po prostu lową pozycje, ktora nie istnieje, dalem banner np. na nazwe reklamasrodek i potem loadposition reklamasrodek :) dzieki maxiu

- - - Updated - - -

czyli w sumie to co ty napisales, dzieki :D

majki
22-03-2017, 22:46
Cześć,


nie chcąc tworzyć osobnego wątku odświeżę ten temat, bo pytanie nadal pozostaje aktualne.
Prośba o poradę jak i czy można inaczej zorganizować publikowanie banner'ów w artykułach.


Mój przykład:
* Joomla 3.6.5
* publikuje artykuły tematyczne i w każdym z nich chcę zamieszczać tylko 1 konkretny banner


aktualnie robię to tak, że:
* tworzę osobną kategorię bannerów np. "banner do artykulu XYZ"
* tworzę banner i przypisuje go do kategorii w/w
* tworzę moduł typu "Banners" i wskazuje mu konkretnego klienta i w/w kategorię bannerową
* tworzę artykuł "XYZ" i osadzam w nim moduł o konretnym ID za pomocą dodatku "Content - Load Module in Article" np. {module [63]}


Czyli sterowanie aby pokazać tylko 1 precyzyjny banner odbywa się za pomocą ustawień w module - wybór klienta i wybór kategorii, którą każdorazowo tworzę na potrzeby 1 artykułu...
Poszukuje sposobu na lepsze publikowanie pojedynczych, konkretnych bannerów w pojedynczych artykułach.


Ktoś z Was zna może rozszerzenie, którym bym mógł osadzać bannery po ID?
Albo może jest inny sposób?


Z góry dzięki za pomocne rady.
Pozdrawiam

zwiastun
22-03-2017, 23:43
NIe sądzę, że jest inny sposób, bo też funkcjonalność, jaką sobie wymyśliłeś, nie jest typowa.
Ale może ktoś zna metodę na Twój problem.

majki
22-03-2017, 23:58
Dzięki @zwiastun za komentarz.
Z moich spostrzeżeń i prób doszedłem do tego samego wniosku - bazowe "wyposażenie" Joomla nie da mi więcej.
Rozwiązaniem na pewno byłoby napisanie custom'owego pluginu z jednym parametrem - wstaw banner o konkretnym ID...
Chyba, że już coś takiego istnieje, a ja po prostu nie doszukałem się w katalogu Extensions :)

Z chęcią przeczytam dalsze komentarze, uwagi.