PDA

Zobacz pełną wersję : Kunena problem z ograniczeniem dostępu.



Aikon82.
23-04-2015, 08:47
Witam
Zwracam się z prośbą o pomoc w dwóch tematach:

1. Posiadam zainstalowaną Kunenę 3.0.7 w oparciu o joomlę 3.3.6, forum którym administruję ma ograniczony dostęp i tutaj pojawia się problem taki, że praktycznie wszystkie kategorie forum są dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników poza dwoma. W teorii to działa forum w trybie dla gościa wyświetla tylko te dwie kategorie, natomiast tuż powyżej okna forum jest odnośnik (breadcrumbs) Forum>Kategorie, jeśli użytkownik niezarejestrowany kliknie własnie w Forum to zostaje przeniesiony do ostatnich tematów i tam może swobodnie przeglądać zawartość tematów. Co muszę zrobić by ograniczyć tę możliwość przy jednoczesnym pozostawieniu breadcrumbs w użyciu.

2. Kolejna ciekawostka dotycząca kuneny a raczej menu, podejrzewam że tutaj mam jakieś zgrzyty jeśli chodzi o uprawnienia choć tak naprawdę są one standardowe to mam taki problem którego nie mogę rozgryźć. Jest menu kuneny, które zawiera takie pozycje jak kategorie, ostatnie tematy, profil itp. itd. Problem jest taki, że te pozycje dostępne są tylko dla grupy Registered natomiast ja jako Super User nie widzę ich, no chyba że ustawię im status Public. Niestety nadając ten status powoduje, że widzą go wszyscy nawet goście i tak powstaje problem z punktu pierwszego. Czy jest możliwość by udostępnić te pozycje dla Registered i Super Usera jednocześnie bez upubliczniania pozycji menu wszystkim ??

Pozdrawiam