PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana graficzna strony internetowej.



edi999
26-04-2015, 21:10
Witam wszystkich na forum, jest to moja pierwsza wizyta i proszę o wyrozumiałość we wszystkich tematach.
Mój problem polega na tym że odziedziczyłem stronę http://www.tenis.nowaruda.pl/index.php?Itemid=121 po poprzedniku i chciałbym nadać jej cywilizowany wygląd.Jest to strona dotycząca lokalnych graczy w tenisa ziemnego 13 osób. Chciałbym nadać jej profesjonalny wygląd ale z uwagi na mały budżet chciałbym to zrobić przy waszaj pomocy. Po kilkudniowej lekturze tematów dotyczących w/w tematu moja wiedza zakończyła się na dodaniu widgeta pogody. Na więcej nie starczyło mi wiedzy której nie posiadam . Wiem że są firmy które zrobią to za odpowiedią kwotę ale z uwagi na niski budżet chciałbym aby ktoś pomógł mi za symboliczną kwotę albo za darmo w ramach własnego szkolenia na zmianę wyglądy tej strony. Nie będę ukrywam że jest to moje pierwsze podejście do tworzenia stron i potrafię czytać i wykonywać polecenia ze zrozumieniem ale po analizie tematów dotyczących tworzenia stron na tą chilę nie jest to możliwe.
Proszę o posty które dotyczą tematu za symboliczną kwotę albo za darmo w ramach własnego szkolenia.

http://www.tenis.nowaruda.pl/index.php?Itemid=121

zwiastun
27-04-2015, 00:22
1. Jeśli to jest Joomla 2.5 to zacznij od uaktualnienia do Joomla 3.4.1
2. Pierwsze koty za płoty - dodałeś moduł, co prawda, tak ni w 5, ni w 9, ale udało Ci się, a to już jest coś.
3. Zanim doprowadzisz do ładniejszego wyglądu, dobrze byłoby przemyśleć, co na tej stronie ma być, bo na razie wygląda, że nie ma ona żadnej koncepcji.
Cała zawartość, to:
- Społeczność tenisistów
- Informacje podstawowe (bardziej komunikaty)
- Grafik - obrazek to bardzo zła forma prezentacji takiej informacji. Powinna to być po prostu tabela zrobiona w edytorze
- Kontakty do graczy: choć to kwestia Waszej umowy, ale ie wydaje mi się, żebyście chcieli po głębszym przemyśleniu udostępniać swoje dane kontaktowe publicznie. Kontakty między uczestnikami społeczności można rozwiązać np. za pomocą komponentu UDDEIM - komponent do obsługi prywatnych wiadomości
- Rozliczenia finansowe: w części dotyczącej wnoszonych opłat publicznie dostępna dla wszystkich informacja to gruba przesada. To może być tylko informacja wewnętrzna, dla członków klubu, stowarzyszenia); natomiast samo rozliczenie można, oczywiście, publikować publicznie
- Linki do stron z koszulkami: można je zrobić ładniej np. za pomocą modułu QuickWebLinks

Ogólnie tu nie ma treści na witrynę. Przydałyby się jakieś aktualności, może jakaś galeria, a przede wszystkim coś, co będzie powodowało, że ta strona będzie przydatna. Niewiele tu poradzę. Spisałem co jest, żebyś się nad tym zastanowił i zobaczył, że tego jest mało.

Do tworzenia strony społecznościowej są komponenty, np. JoomSocial albo EasySocial. Niestety, płatne, ale może warto zainwestować, jeśli ma to być strona społecznościowa.
Do obsługi profili użytkowników (forma mini społeczności) - jest komponent Social Community (do pobrania na stronie http://itprism.com/).

I kwestia wyglądu: Żeby z domyślnego szablonu zainstalowanego z Joomla zrobić ładną witrynę, potrzebne są spore umiejętności. Dlatego poszukaj ładnego szablonu klubowego.

WIedzę, jak to się robi znajdziesz na stronie www.joomla.pl - masz tam cykl artykułów Sławomira Pieszczka, a także na stronach naszej biblioteki: http://wiki.joomla.pl/Portal:Nowicjusze

edi999
27-04-2015, 08:54
Dziękuję za szybką i fachową odpowiedż. Przystępuję do pracy a efektami postaram się dzielić na bieżąco

edi999
18-05-2015, 00:18
Witam ponownie
Trochę się boję tej konfrontacji ale jak się coś zaczęło to wypada kontynuować. Tak wygląda obecnie strona po sugestiach zwiastuna-administratora
http://tenis.nowaruda.pl/

Na swoją obronę, jak napisałem jest to mój pierwszy kontakt z modernizacją stron internetowych a że jestem na emeryturze(mam 55 lat) i mam dużo czasu postanowiłem spróbować czegoś co może wydawać się trudne i było, ale jakoś za pomocą szukaj ogarnołem tak mi się wydaje.
A teraz odpowiedzi na sugestie - zwiastuna co do zawartości strony
1-Strona jest tylko dla 13 osób (zarejestrowanych 9) jako forma komunikacji między nami. To był mój pomysł i ja go przeforsowałem ale myślałem że będzie wieksza akceptacja-korzystanie ze strony jest małe.
2-Kontakty do graczy wszscy zaakceptowali ogólny dostęp-ale będzie dla zarejestrowanych
3-Rozliczenie finansowe odblokowane tylko na czas edycji w poscie
4-Linki do stron z koszulkami to spadek po poprzedniku nie mam dostępu
5- Spoleczność tenisistów-Jomsocial brak dostępu
Zastosowalem darmowy szablon-TFJSPORTLITEVERSION i na nim bazowałem myśle że początek był trudny ale tak musiało być.
To co mogłem i potrafiłem to zmieniłem . Nie podoba mi się czcionka i nie wiem jak to zrobić. Czy wystarczy zmienić nazwę czcionki tak jak jest zaznaczone na zdjęciu poniżej czy coś więcej. Boję się tego ruszać bo z opisów wygląda to na skomplikowane-dla mnie
8290
Konstruktywna krytyka mile widziana

edi999
18-05-2015, 12:36
Udało mi się zmienić czcionkę w tytułach artykułów za pomocą dodatku HD-font. Pozostala jeszcze do zmiany czcionka w topmenu ,która mi przeszkadza. Nie potrafię w HD-font tego zmienić,która pozycja 8291 odpowiada za topmenu? Jak to wykonać?