PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana algorytmów Google - pozycja stron w oparciu o Joomla itp



MPGWWA
27-04-2015, 12:34
Czy ktoś posiada wiedzę nt. zmiany algorytmów google w wyszukiwaniu (pozycjonowaniu) stron w oparciu na skryptach joomla, wordpress itp. W przeciągu 2 tygodniu miałem kilka telefonów z firm zajmujących się tworzeniem stron i ich pozycjonowaniem, których pracownicy "uświadamiali" mnie, że google będzie eliminować strony na ww. skryptach uznając je za sztuczne zaplecze dla "wartościowych" stron. Podejrzewam, że to jakieś oszustwo, ale wolałbym zasięgnąć rady od kogoś kto jest w temacie i nie próbuje na tym zarobić. Dzięki

mjmartino
27-04-2015, 14:29
Naciągacze ;)

Jac
27-04-2015, 14:57
Oczywiście, że oszuści! System CMS nie ma znaczenia. Znaczenie ma to, jak strona została zoptymalizowana pod wyszukiwarki i jakiej jakości zawiera treści.

Podaj nazwy tych firm. Jeśli nie chcesz publicznie, to chociaż na priv poproszę.

trzepiz
27-04-2015, 18:37
Podaj nazwy tych firm. Jeśli nie chcesz publicznie, to chociaż na priv poproszę.
Również jestem ciekawy ..

Korek1
28-04-2015, 01:01
A dlaczego nie publicznie? Publicznie i tylko publicznie przecież szukają rozgłosu i reklamy

Hajmus
28-04-2015, 17:45
To i tak jest niczym w porównaniu do firm, które gwarantują pozycje w top3 bo mają "umowę z Google, jedyni w Polsce." :)
Kilkukrotnie to słyszałem.

karolasp
19-05-2015, 17:41
Algorytmy google zmieniały się. zmieniaja sie i będa się zmieniały. Z tego co mi wiadomo przez bariery językowe najbardziej dopracowany algorytm nie został jeszcze wprowadzony w naszyn kraju.

zeki
20-05-2015, 03:01
Z tego co mi wiadomo przez bariery językowe najbardziej dopracowany algorytm nie został jeszcze wprowadzony w naszyn kraju.

bryyyy aż ciarki przechodzą... Koło 14 coś wpuścili i miesza w wynikach. Ale nie bój żaby - wycinając WP i joomla net by przestał istnieć :D

Co do samego tematu to przyzwyczajaj się, takich telefonów będzie więcej. Również takie, że klient chce zarejestrować domenę podobną do Twojej i może chcesz ją odkupić. I szereg innych typu usługi telefoniczne, dotacje z UE, windykacja długów. Goń wszystkich ile wlezie.

PatykM
22-05-2015, 16:16
Nic dziwnego że sa zmiany. Webmasterzy coraz bardzioej kombinuja jak przechytrzyc google a google kombinuje jak przechytrzyc webmasterow

Nadi007
03-11-2015, 15:52
Spójrzmy prawdzie w oczy: w dobie większych i mniejszych aktualizacji algorytmu Google, techniki black SEO nie mają już racji bytu (a nawet jeżeli jeszcze są akuteczne, to zaraz nie będą). Wiele firm pozycjonujących to oszuści. Nie piszę, że wszystkie, ale większość tak. Dlaczego? Bo mając do obsłużenia x klientów, nie są w stanie pozycjonować (najlepiej ręcznie), tych wszystkich serwisów. Wykorzystują automaty, a te wrzucają domeny "do śmietników". Rezultat: 1. strona w top10 na chwilę, dalej filtr ewentualnie ban. 2. strona w ogóle nie chce wskoczyć w top 30, 20, a wreszcie 10.
Skrypt nie ma znaczenia, choć padają głosy, że joomlę i wordpressa lepiej się promuje. Treść i jeszcze raz treść. Na stronie (czesto aktualizowana) i na blogach. A co do telefonów takiego typu, to też ich mieliśmy co najmniej kilka. Naciągaczy nie brakuje, umowa sztywna, warunków nie można negocjować. Dramat. Pozostaje wierzyć, że są jeszcze uczciwe firmy.

sbh46
31-12-2015, 15:57
Niestety ale takie są realia dzisiejszych webmasterow ;c

zeki
10-01-2016, 17:45
mając do obsłużenia x klientów, nie są w stanie pozycjonować (najlepiej ręcznie), tych wszystkich serwisów.

Nie zgadzam się z takim postawieniem sprawy. Dowolna agencja ma możliwości pozycjonowania dowolnej liczby witryn metodami ręcznymi. Problemem są koszty takiego przedsięwzięcia. Pozycjonowanie z ręki to gruba kasa, a w PL każdy chce dać 200 i mieć top na kredyty albo opony. Koszty można obniżać przez tworzenie zaplecza, które można wykorzystać przy kilku projektach czy automatyzując część pracy co nie zawsze jest tożsame z odwalaniem maniany. Tylko, że gdzieś granica optymalizacji kosztów istnieje. A u nas wiadomo jak jest - właściciel firmy dusi grosz bo i możliwości jego zdobywania ma ograniczone, a chcąc zejść z ceny trzeba z czegoś zrezygnować.

To samo masz w motoryzacji. Sprzedają Ci samochód z założeniem, że kolejnego od nich nie kupisz tylko od konkurencji, ale za to klienci konkurencji przyjdą do ciebie... Tu masz to samo. Uda się będzie zysk, nie uda to będzie następny.