PDA

Zobacz pełną wersję : Nietypowy problem z CSS (?)



nazik
02-05-2015, 15:25
Witam.

Mam dość nietypowy problem: otóż dziś podzieliłem stronę główną na 2 kolumny i ... właśnie ... jak to wytłumaczyć - otóż między newsami w jednej i drugiej kolumnie robią się jakieś dziwne luki.

Najlepiej zademonstruje to obrazek (w załącznikach).

A tu przykład jak to wygląda:
www.naszepołoniny.pl/?start=100
www.naszepołoniny.pl/?start=80

Jeśli ktoś byłby tak miły, rzucił okiem i powiedział gdzie mam szukać rozwiązania to będę niesamowicie wdzięczny :)

Karol99
02-05-2015, 17:52
Masz ustawione porządkowanie artykułów w poziomie, więc każdy poziom uzyskuje wysokość "wyższego" z dwóch artykułów, "niższy" (ten, którego łączna wysokość tytułu, ilustracji i tekstu jest mniejsza) pozostawia puste miejsce.

Ustawienia pozycji menu --> Opcje przeglądu artykułów --> Uporządkuj w kolumnach

nazik
03-05-2015, 08:26
Nie mogę znaleźć opcji "Ustawienia pozycji menu" :( Gdzie mam tego szukać? Tu? (załącznik)

8260

forestman
03-05-2015, 12:22
Ja bym zaczął szukanie w Menu -> Main Menu -> Strona główna ->Właściwości i tu szeregowanie w poprzek

nazik
03-05-2015, 14:55
Czyli dokładnie tak jak zrobiłem - załączony obrazek w poprzednim moim poście? Z tym, że Uporządkowanie w kolumnach działa na innej zasadzie - w dół - artykuły lecą w dół...

news1 | news5
news2 | news6
news3 | news7
news4 | news8

Zaś w poprzek są rozdzielone na dwie kolumny...

news1 | news2
news3 | news4
news5 | news6
news7 | news8

No i wychodzi na to, że opcja Uporządkowanie w kolumnach nie ma nic wspólnego z moim problemem :( Poroblem raczej tkwi gdzie indziej, być może w CSS stylu :(

Bazyl
03-05-2015, 15:06
każdy poziom uzyskuje wysokość "wyższego" z dwóch artykułów

Zobacz kod, który generuje strona: każda para artykułów jest w oddzielnym div-ie.
Żeby było równo należałoby podzielić artykuły dokładnie w tym samym miejscu, co jest dosyć karkołomne...

Możesz też użyć jakiegoś modułu, by dokładnie, jak chcesz wyświetlić aktualności na startowej (osobiście nie widzę potrzeby wyświetlania tam wszystkich artykułów z podziałem na strony...)

nazik
03-05-2015, 15:16
Zobacz kod, który generuje strona: każda para artykułów jest w oddzielnym div-ie.

Dokładnie tak.


Żeby było równo należałoby podzielić artykuły dokładnie w tym samym miejscu, co jest dosyć karkołomne...

Fakt, za dużo grzebania.


(osobiście nie widzę potrzeby wyświetlania tam wszystkich artykułów z podziałem na strony...)

Artykułów mamy tysiące - w końcu strona gazety. Na stronie głównej wyświetlane są tylko zajawki z pierwszej strony gazety w wydaniu papierowym i tak musi pozostać.


Czyli nici z tego? :zly:

Bazyl
03-05-2015, 15:20
Rozwiązanie podałem wyżej.
Oczywiście można też inaczej... ;-)

nazik
03-05-2015, 15:36
Możesz też użyć jakiegoś modułu, by dokładnie, jak chcesz wyświetlić aktualności na startowej

Mówisz o tym? Mhm, okej, ale jak szukać tego modułu? Średnio się orientuję w dodatkach, modułach, ...

Bazyl
03-05-2015, 15:49
Np. https://www.gavick.com/news-show-pro, ale na JED jest wiele innych, prostszych.
Generalnie powinniście mieć kogoś, kto zna się na J! i trochę Wam podpowie / usprawni pracę...

nazik
03-05-2015, 15:56
Generalnie powinniście mieć kogoś, kto zna się na J! i trochę Wam podpowie / usprawni pracę...

Generalnie to wszystko od podstaw zrobiłem/robię zupełnie sam, ale wiesz ... na wszystkim się nie znam. Znajdę chwilę - poszukam, szkopuł w tym, że z angielskiego słaby jestem.

Myślałem, że to będzie o wiele prostsze - coś przerobić w stylach, ew. w którymś pliku odpowiedzialnym za wyświetlanie dwóch kolumn.

W każdym razie serdecznie dziękuję za pomoc i - jeśli ktoś ma jakieś inne rozwiązania - jak najbardziej o nie proszę :)