PDA

Zobacz pełną wersję : Zle wyswietlanie menu administratora



Wrona
08-03-2007, 17:31
Witam,

mam maly problem z menu administratora. Dokonalem migracji z mambo do joomla... Dokladniej to skopiowalem pliki i katalogi z joomli na stary serwis.
Problem pojawia sie na pasku opcji. Niby wyglada jak w joomla ale w niektorych miejscach sa puste obszary, pozostalosci po linkach z mambo. Np w menu witryna -> szablony oprocz "szablonow administratora" i "szablonow witryny" znajduja sie puste pola, ktore w rzeczywistosci prowadza do "instaluj nowe szablony...", czyli tak jak w starej strukturze menu. Jak edytowac ten pasek by usunac te puste obszary?

Byc moze znajdzie sie ktos kto uswiadomi mi jak trywialne jest moje pytanie :)

Pozdrawiam

zwiastun
08-03-2007, 18:00
A nie lepiej zadać pytanie, jak nanieść zmiany i poprawki, które nanoszono przez półtora roku?
Co to znaczy migrowałes?
Jak się cos nazywa migracją, to trzeba wiedzieć, jak to coś zrobić. Joomla! to już nie mambo! Info o migracji na www.joomla.pl/pomoc

Wrona
08-03-2007, 19:11
Eh, przeczytalem to info, ale zdecydowalem sie skorzystac z tego:

http://www.vj.e.pl/forum/viewtopic.php?p=16&

ktore wydawalo mi sie bardziej szczegolowe, po kolei wykonywalem czynnosci ktore sa tam wyszczegolnione. Wgralem skrypt ktory robi chyba jakies zmiany w templatkach (/installation/sql/migrate_Mambo4523_to_Joomla_100.sql). Ale mimo to nie widze roznicy. Nie bardzo rozumiem ostatnich punktow:

----------------------------------------------------------------
Ab zmienic wartosc z ON, na OFF nalezy zamienic globals.php na globals.php-on a potem zamienic globals.php-off na globals.php.
----------------------------------------------------------------

Zmienilem nazwe globals.php na globals.php-on ale nie mam zadnego pliku globals.php-off (?). No i ostatni punkt jest tym bardziej zagadkowy

----------------------------------------------------------------
MySQL 4.1 wymaga biblikoteki mysqli aby sie moc polaczyc z baza danych. Aby pozwolic na to, zmien nazwe pliku database.php na database.mysql.php a potem zamien database.mysqli.php na database.php.
----------------------------------------------------------------

bo nie widze zadnego pliku database.php

Wrona
08-03-2007, 19:47
Heh, postanowilem zrobic wszystko jeszcze raz od poczatku i juz jest w porzadku. Musialem popelnic wczesniej jakis blad. Temat mozna zamknac.

Pozdrawiam