PDA

Zobacz pełną wersję : index.php - dlaczego nie mogę edytować?



aga83
07-05-2015, 20:22
Witam,
mam pytanie, pewnie z kategorii tych głupich ale ....dlaczego nie mogę edytować pliku index.php? Wygląda na to, że nie mam uprawnień? Mogę go otworzyć ale zamiast kodu widzę treść, która mi nic ie mówi. Pomóżcie please!

GOGOKOM
08-05-2015, 16:56
W Joomla jest wiele plików index.php
a gdybyś udzielił wszelkiej wymaganej informacji to pewnie i odpowiedzi były by zadawalające.
Skoro wygląda na brak uprawnień to je zmień i problem rozwiązany - jak serwer free to joomla może być właścicielem plików a nie ty -napisz do admina serwera o zmianę właściciela plików z joomla na ciebie.
Skoro kod który nazywasz treścią (zakładam że mowa o index.php szablonu) nic ci nie mówi to zacznij od podstaw html potem php - chyba że otwierasz plik edytorem graficznym to przełącz treść na kod.
Po 2 latach na forum ...

aga83
08-05-2015, 17:14
Mowa o glównym pliku index.php w głównym katalogu. Serwer lokalny. Kod php coś mi mówi, o ile jest kodem a nie treścią. Chciałam potwierdzić że to problem z uprawnieniami. Wcześniej nie trafiłam na tego typu problem.

zwiastun
08-05-2015, 18:34
A po co w ogóle dotykasz pliku index.php w głównym katalogu Joomla? Przekonanie o własnej omnipotencji?