PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuły na stronie startowej



Snejq
13-05-2015, 13:54
Witam.

Mam pewien problem. Otóż nie potrafie poradzić sobie z wyświetlaniem artykułów na stronie głównej. Chciałbym, żeby wyglądało to mniej wiecej tak:

8283

Używam EF4 z JM-SERVICES.

zwiastun
13-05-2015, 14:48
Użyj pozycji menu typu lista artykułów w kategorii

Snejq
13-05-2015, 14:53
Tak robie i efekt jak na obrazku.

zwiastun
13-05-2015, 15:16
To, że piszesz, iż tak robisz, niestety - nie znaczy, że tak robisz i że wszystko robisz dobrze.
Może w kategorii, którą wskazałeś nie masz w ogóle artykułów?

Snejq
14-05-2015, 08:28
Na tyle jeszcze ogarniam żeby to wiedzieć :) Pracowałem poprzednio na 1.5 i tam bez problemu na pierwszej stronie zamiast tytułów kategorii bądź artykułów pojawiały się bezpośrednio wiadomości.

Snejq
14-05-2015, 13:08
Udało się :) Trzeba to zrobić jako moduł ale nigdy bym nie pomyślał, że jako MIGAWKI. Dzięki za chęci :)

zwiastun
14-05-2015, 13:44
Udało się Trzeba to zrobić jako moduł ale nigdy bym nie pomyślał, że jako MIGAWKI. Dzięki za chęci
Co Ty opowiadasz! Oczywiście, można się posłużyć modułem, ale już twierdzenie, że musi to być moduł Migawki zupełnie przeczy temu, co napisałeś wcześniej:


Na tyle jeszcze ogarniam żeby to wiedzieć Pracowałem poprzednio na 1.5 i tam bez problemu na pierwszej stronie zamiast tytułów kategorii bądź artykułów pojawiały się bezpośrednio wiadomości.
Jestem już naprawdę wystarczająco dużym chłopcem, żeby wiedzieć, że gdy użytkownik pisze, iż coś jest tak, jak on pisze, to niekoniecznie znaczy, że wie co pisze, a tym bardziej, że jest tak, jak pisze.

1. Listę artykułów uzyskujesz przede wszystkim za pomocą pozycji menu typu Lista artykułów w kategorii.
2. Można ją także uzyskać za pomocą pozycji typu "Przegląd artykułów...", ale to trochę karkołomne.
3. Listę artykułów można uzyskać także za pomocą różnych modułów, w tym standardowych: Popularne, Najnowsze, Artykuły z kategorii. Wspomniane przez Cię Migawki służą akurat do wyświetlania - jak mówi nazwa - migawek, a nie listy artykułów, ale jak się uprzeć, to i listę można za ich pomocą wyświetlać, tak jak gwoździa w ścianę widelcem można też wbijać.

Oczywiście, fajnie że sobie poradziłeś. Ale nawet jeśli korzystasz z Joomla od 7 lat, może warto wczytać się ze zrozumieniem w to, co Ci podpowiadają inni, nawet niekoniecznie bardziej doświadczeni.

Snejq
15-05-2015, 08:27
Możliwe, że źle opisałem mój problem. Chodziło mi o to żeby nie pokazywała się LISTA artykułów na pierwszej stronie a od razu ARTYKUŁY jeden pod drugim. Nie jestem doświadczonym użytkownikiem ponieważ na 1.5 korzystałem zaledwie przez pół roku. Nie mniej jednak poradziłem sobie a wspomniane migawki działają tak jak ja tego chcę :)