PDA

Zobacz pełną wersję : Menu mobilne.



Przemii
13-05-2015, 15:03
Witam. To mój pierwszy post na tym forum, dopiero od niedawna zacząłem pracować w Joomli i mam pierwszy problem, którego nie daję rady sam rozwiązać. Chce przygotować mobilną wersję strony przy wykorzystaniu komponentu "Mobile Joomla". Mój problem polega na tym, że nie mogę znaleźć fajnego menu dla tej wersji strony. Wypróbowałem chyba już z paręnaście komponentów, ale żaden nie działał dobrze.(Może była to wina ustawień). Znalazłem jedno menu przeznaczone na urządzenia mobilne - "JF Mobile Menu". Problem z nim jest taki, że nie działa tak jak powinien. Oprócz tego przycisku, który powinien otwierać menu(który zresztą nie działa), pojawia mi się wykaz wszystkich pozycji menu na ekranie w formie listy. Nie mogę tego zamknąć. Nawet po usunięciu menu to dalej pozostaje, jedyną radą jest całkowita dezinstalacja komponentu. Co może być przyczyną czegoś takiego?(złe ustawienia, jakiś inny komponent) Więc mam prośbę czy ktoś mógłby mieć jakiś pomysł co z tym komponentem jest nie tak. Ewentualnie propozycje innego komponentu, który mógłby pełnić funkcję menu mobilnego. Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.

zwiastun
13-05-2015, 15:19
A czemu stosujesz tego typu rozwiązania?
Wszystkie poważne wydawnictwa szablonów od dawna publikują szablony obsługujące urządzenia z różnymi wyświetlaczami (tzw. szablony responsywne). Skorzystaj z takiego szablonu.

Przemii
13-05-2015, 15:27
Korzystam z tego rozwiązania z bardzo prostego powodu. Mam szablon responsywny, ale menu, które mam działa na komórkach beznadziejnie(rozwijane menu nigdy dobrze nie będzie działać na komórce). Po zmianie ustawień pewnie działało by lepiej, ale chciałbym mieć pełną kontrole nad wersją normalną i mobilną. Poza tym w obu wersjach używam tego samego szablonu.

Przemii
15-05-2015, 09:46
Czy ktoś wie dlaczego to "IF Mobile Menu" nie chce działać.