PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze skryptem



putis
14-05-2015, 23:21
Witam szanowni forumowicze ;)

Mam następujący problem. W moim szablonie zastosowałem korzystający z jQuery skrypt do animacji pływającego headera (przy scrollowaniu w dół zmniejsza się jego wysokość).
Przy testowaniu go w html-owym pliku wszystko działało ok, jednak po wrzuceniu wszystkiego do szablonu animacja nie działa.
Skrypt ładuję w następujący sposób: $doc->addScript($this->baseurl . '/templates/' . $this->template . '/js/skrypt.js');
Może gryzie się on z innymi Joomlowymi skryptami?

Kod: http://codepen.io/anon/pen/pJyqoM

Proszę o pomoc.

Jdwind
15-05-2015, 00:19
Jakiej wersji jQuery wymaga skrypt? Ładować możesz także używając w sekcji head:

<script src="<?php echo 'templates/' .$this->template ?>/js/skrypt.js"></script>

putis
15-05-2015, 00:33
No i wszystko jasne joomla ładuje mi wersje 1.11.2 a skrypt korzysta z 2.1.3. Teraz pytanie czy mogę podmienić w katalogu /media/jui/js/ starszą wersje biblioteki jQuery na nowszą? Czy może lepiej załadować sobie obydwie i użyć funkcji jQuery.noConflict() ?

EDIT: Problem rozwiązany dzięki funkcji jQuery.noConflict(). Mimo wszystko dziękuje za naprowadzenie na źródło problemu ;)

Jdwind
15-05-2015, 01:17
Ze starszą wersją jQuery nie działa? Poza tym, dla pewności (chociaż nie wiem, czy to jeszcze wymagane) w skrypcie zamień symbole dolara '$' na nazwę 'jQuery'.

putis
15-05-2015, 01:29
Okazało się, że to nie wina wersji jQuery. Rozwiązałem problem dokładnie w ten sam sposób czyli zamieniłem $ na jQuery. Jeszcze raz dzięki za pomoc!