PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne problemy z joomla których nie rozumiem



vinal13
15-05-2015, 00:36
Witam
Mam kilka problemów z najnowsza wersja joomla 3. Przykładowo miałem komponent Slideshow CK który działał idealnie i nagle po prostu przestał się wyświetlać. Nie rozumiem czemu. To tylko przykład . Np. Zainstalowałem moduł do powiadamiania o cookies i nic mi się nie wyswietla , nie działa. Chodzi o strone biznesovo.pl oraz nasze-kielce.pl

maxik33
15-05-2015, 08:29
Na tej drugiej działa - sprawdź konfigurację dodatku ( modułu cookies ) dla pierwszej strony. A co do Slideshow CK nigdy nie miałem z nim problemów.

Gall Anonim
15-05-2015, 18:07
nagle po prostu przestał się wyświetlać.
Cudów nie ma, są tylko rzeczy i zjawiska których nie jesteśmy w stanie pojąć - została dokonana jakaś zmiana, albo coś zainstalowałeś, albo zmieniły się ustawienia serwera, albo był włam na stronę, albo miałeś inne rozszerzenie ze złośliwym kodem, albo masz za mało miejsca itd, itd.
Co do modułu informującego o ciasteczkach - nie wiem który, i skąd pobrałeś - ale.... jeżeli jest to moduł to zapewne błąd wynika z konfiguracji, w przypadku dodatków, nie wszystkie są dostosowane do wersji 3.4.1 pomimo iż współpracują z wcześniejszymi wersjami J3.x.x.
- jeśli jest to moduł - to sprawdź ścieżkę przypisania i pozycje przypisania w szablonie - debug nie zawsze "łapie".

vinal13
17-05-2015, 02:56
Dzięki za pomoc nabylem troche ksiażek o joomla wiec poczytam
Teraz mam problem k2 i komentarzami
Kiedy chce dodać komentarz wyświetla się Proszę ustawić opcje antyspamowe w zakładkach 'Komentarze' i 'Zaawansowane' w parametrach K2 na zapleczu
Ustawilem i nic :(

maxik33
17-05-2015, 08:57
Prawdopodobnie źle skonfigurowałeś ustawienia komentarzy na zapleczu. Czy masz poprawnie wpisane klucze Captcha i włączony dodatek ReCaptcha ( lub inny podobny ) ?

vinal13
17-05-2015, 17:22
Chyba popełniłem błąd instalując najnowszą wersje joomla... Czy przejście na joomle 3.3 będzie dobrym wyjściem ? Jaką wersje wybrać aby była kompatybilna z wtyczkami ?