PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc z szablonem Fresco 1.1 Gantry Joomla Templat.



eammonka
20-05-2015, 21:10
Witam wszystkich serdecznie,

Przepraszam najmocniej, że powtarzam się z tematem, ale od kilku dni siedę nad stroną już w pełni zrezygnowana, bo nie mogę dojść co i jak.
Wierzę, że ktoś mi tu pomoże :)

Mam szablon Fresco 1.1 Gantry Joomla Templat.

A tu mam problemy:1. Za Chiny Ludowe nie wiem jak poszerzyć, albo lepiej zwęzić menu, aby wszystkie zakładki mi się mieściły w jednej linii?2. Jak usunąć ten element lub go zmodyfikować? (Rys.1)
3. Jak wstawić w widocznym banerze po lewej stronie kolejne zdjęcie? Na chwile obecną mogę wstawić napis, link, ale nie mogę ztrfić jak wstawić zdjęcie, a wiem, że się da :) (Rys. 2) - chwilowo ten baner ukryłam.
Adres do strony www.pao.edu.pl

Będę wszystkim dozgonnie wdzięczna za pomoc dla laika, jakim jestem i dopiero zaczynam przygodę z Joomla.
Pozdrawiam,
Dorota

grzesiek_w
20-05-2015, 21:37
Ten szablon jest prawdopodobnie (ale głowy nie dam bo stary szablon) z pakietu szablonów które występowały w wersji nieresponsywnej - a dopiero po pojawieniu się bootstrap a tym samym responsywności zostały dostosowane do niej przez RT
jeśli masz pierwszą wersję - raczej mało prawdopodone to trzeba pogrzebać w kodzie żeby poszerzyć stronkę
jeśli druga w szablonie (zaplecze) masz zakładkę Advanced i tam Layout Mode gdzie możesz wybrać szerokość strony na 960px, 1200px lub Responsive (1200px responsywne)

Te szablony dostosowywane do responsywności - nie były na .less
i nie zawsze ich dostosowanie wyszło dobrze

Jeśli nie chcesz poszerzać strony masz dwie opcje - wysuwane menu lub zmniejsz wielkość czcionek w menu (css)


2-3. Ten komponent to RokSprocket - bardzo przyjemny i prosty - z lewej w tym stylu możesz wstawić tylko tekst. Ale możesz zmienić jego styl (jest kilka zdefiniowanych, nie trzeba nic bawić się w kodzie) w samym module.
Dodawanie i wymiana fot też w zapleczu tego komponentu. Ale warto go zaktualizować bo w nowszej wersji na stronie RT masz więcej opcji.