PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja szablonu AS Template 002048



sokolwrc
24-05-2015, 13:53
Witam, na wstępie chciałbym serdeczne powitać szanownych kolegów. Mój problem może wydać się dla was banalny ale dla mnie, świeżego w tych sprawach jest nie do przeskoczenia bez pomocy bardziej doświadczonych osób.

Jakieś czas temu postanowiłem zrobić stronę firmową. Jako, że jestem raczej noob-em w tych sprawach stworzenie odpowiedniego szablonu jest wręcz nie możliwe, także zakupiłem takowy od AS Template ( http://www.astemplates.com/joomla-template-details/179-002048 ). Na początku wszystko było ok, do czasu gdy nie mogłem zedytować kilku modułów po przez panel administratora w joomla. Nie poddając się odkryłem niesamowitą opcję, jaką oferuje przegladarka google. Mianowicie chodzi o ppm i "Zbadaj element", i przez moment wszystko było znowu proste. Zabrałem się do modyfikacji strony głównej i tych elementów, których nie mogłem wcześnie zmodyfikować. No i niestety okazało się, że tych zmian nie da się zapisac. Postanowiłem znaleźć plik w którym miałbym wprowadzić te zmiany, ale niestety bez sukcesu.

Prosiłbym was o małą pomoc w znalezieniu takowego pliku, bądź małej podpowiedzi, jak mógłbym sam bez zawracania głowy innym namierzyć takowy plik po przez konsolę w chrome. Ewentualnie jeżeli znacie jakiś edytor, ktory działałby podobnie do tego wyżej opisanego, też byłbym szczęśliwy jak byście się podzielili takowym ze mną.

Na koniec chciałbym przeprosić jeżeli umiesciłem ten post w złym miejscu. Ponieważ nie znalazłem lepszego daoałem go tutaj.

Pozdrawiam,
KS.

qrdziel
24-05-2015, 22:51
Do namierzania plików używam Firefox plus dodatek web development
Tam klikam na CSS I pokaż ...
Następnie klikam na elemencie I wyświetla mi w którym pliku I jakie są ustawienia. Lub polecam dodatek firebug.

mikuus4
26-05-2015, 15:19
Prawdopodobnie najprościej będzie wejść na stronę administracyjna Twojej strony. U góry w menu wejdź w szablony i tam w pliki szablonu który chcesz zmieniać. Znajdź jakiś css lub utwórz nowy i w headzie go załącz. Wszystkie zmiany zapisuj w tym cssie :)

maxik33
26-05-2015, 15:39
Szablony od AS Templates mają ( nie wiem czy wszystkie ) w katalogu css plik custom.css Tam można nadpisywać pliki css szablonu .