PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z linkami do galerii po przeniesieniu na serwer lokalny.



szeryf75
27-05-2015, 09:06
Witam.
Po przeniesieniu strony na serwer lokalny na JAMPie (kopia wykonana i rozpakowana za pomocą narzędzi Akeeba), nie działają mi przekierowania ze zdjęcia w artykule do galerii. W adresie strony jest na końcu dodawany index.php (localhost/strona/index.php), natomiast linki do galerii domyślnie nie mają wewnątrz adresu tego wpisu, co powoduje taki błąd (np. The requested URL /gimnazjum/gallery/973-walne-zebranie-samorzadu-uczniowskiego.html was not found on this server.). Oczywiście link można naprawić, dodając index.php (/gimnazjum/index.php/galery/973-walne-zebranie-samorzadu-uczniowskiego.html) i wtedy przekierowanie działa, ale to ręczna robota dla każdego artykułu. Czy jest sposób wykonania kopii strony, aby ten błąd się nie pojawiał?

komodore
27-05-2015, 10:54
A masz poprawny plik .htaccess?

szeryf75
27-05-2015, 11:13
Na serwerze zewnętrznym wszystko działa poprawnie, po przeniesieniu na lokalny tylko mam ten błąd. Plik .htaccess zamieniam na htaccess.bak, bo inaczej zamiast uruchomienia strony wyskakuje okienko popbierania pliku index.php.

zwiastun
27-05-2015, 11:25
Plik .htaccess zamieniam na htaccess.bak, bo inaczej zamiast uruchomienia strony wyskakuje okienko popbierania pliku index.php.

I to jest przyczyna Twojego problemu.
Jeśli na serwerze miałeś włączony .htaccess, to teraz też go musisz włączyć. Albo wyłącz przepisywanie URL w konfiguracji globalnej.

szeryf75
27-05-2015, 14:29
Przepisywanie URL miałem już wyłączone, ale to nie rozwiązywało problemu. Poszedłem trochę na skróty, zainstalowałem czystą wersję joomli i podmieniłem pliki .htaccess. Wszystkie przekierowania teraz działają poprawnie. Porównanie plików zostawiam sobie na później. Dzięki za wskazówki.