PDA

Zobacz pełną wersję : Wyłączenie strony joomla o określonej godzinie



lisartur
29-05-2015, 22:24
Witam
Czy jest jakieś polecenie które wyłączy mi stronę o określonej godzinie np 25-05-2015 12:00
i włączy o 25-06-2015 12:00
Wiem że można by zrobić to cronem ale nie znam polecenia joomli (nie crona) którym można by coś takiego zrobić

Jdwind
29-05-2015, 23:26
Może użyj funkcji date z php w szablonie, o określonej godzinie w określonym dniu wyświetlaj jakiś komunikat a o innej zawartość szablonu :).

lisartur
31-05-2015, 21:37
To inaczej nie o to mi chodziło
W samej joomli jest w konfiguracji globalnej coś takiego jak WITRYNA WYŁĄCZONA
Jakim polecenim php można to zrobić wiem że w pliku configuration.php jest zmieniana wtedy wartość public $offline = '0'; na cyfrę 1
ale nie wiem własnie jakim polecenim to zrobić
Prosze o pomoc

Jdwind
31-05-2015, 22:11
Nie wiem, czy możesz zmieniać zawartość pliku configuration, ale jeśli zrobisz tak, jak Ci napisałem, też będzie dobrze i wystarczy do tego prosta formuła: jeżeli (data) == data print("Właśnie poszedłem na obiad") else {tu umieszczasz kod html i/lub php szablonu}.
EDIT:
albo zastosujesz datę z zakresu, przykład tutaj http://stackoverflow.com/questions/19070116/php-check-if-date-between-two-dates

GOGOKOM
12-06-2015, 09:37
Może nie szukaj rozwiązania w joomla tylko na serwerze podmień plik configuration na wyłączona.
Napisz zadanie dla crona aby skopiował plik z katalogu jakiegoś do katalogu witryny, jak nie bezpośrednio poprzez crona to napisz zadanie w php i uruchom je cronem o określonej godzinie. Nie sprawdzałem tego w praktyce więc może bajki Ci wciskam :)