PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z PHP Mailerem pod ChronoForms



nemesis_dex
31-05-2015, 13:08
Witam wszystkich.

Wersja Joomla 3.4.1
Wersja ChronoForms 5.0.9

Mam problem z przesyłaniem maili z formularza ChronoForms. Przeniosłem stronę na hosting home.pl i w momencie gdy w ChronoForms5 używam "Dynamic from email" z pola e-mail formularza, przy próbie wysłania maila otrzymuję komunikat: Mailer Error: Could not instantiate mail function. Na poprzednim hostingu nie miałem tego problemu. Jedyna opcja żeby przesłać formularz to wpisanie na sztywno maila z którego przesyłany jest formularz. Czy jest to tylko i wyłącznie problem konfiguracji serwera home.pl czy może jednak trzeba coś zmienić w samej Joomli?

nemesis_dex
13-06-2015, 02:05
A czy może ktoś z Was korzysta podobnego formularza na home.pl który w nagłówku maila używa adresu podanego w formularzu? Chodzi mi o to aby osoba odpowiadająca na te maila mogła swobodnie użyć opcji odpowiedzi bez podmieniania ręcznego adresu nadawcy.

Gall Anonim
13-06-2015, 17:33
Stawiam na to że jest to kwestia konfiguracji na home.pl - zwłaszcza w kontekście tego iż wcześniej nie miałeś takiego problemu. Natomiast wynika to również z tego że w ten sposób poniekąd "fałszuje" się adres faktycznego nadawcy i można podszywać się pod innego w efekcie niektóre serwery tego nie akceptują (tak są skonfigurowane), niektóre nawet nie akceptują wysyłania poprzez stronę z adresu innego niż wynikającego z nazwydomeny po @ - czyli jeżeli n.p. domena nazywa się zigzag.pl to najlepiej aby filtry anty spamowe i zabezpieczenia jej nie blokowały powinna być wysyłana z adresu dowoly_przedrostek@zigzag.pl. To tyle w kwestii formularzy i doświadczeń od jakiegoś czasu (ponieważ wprowadzono od jakiegoś czasu te zmiany).

nemesis_dex
13-06-2015, 18:30
Faktycznie jest to mało bezpieczne rozwiązanie i napewno wynika z konfiguracji serwera. Siedziałem wczoraj w nocy w pracy więc miałem troche czasu pokombinowac i nie wiem czemu ale nie zauważyłem wcześniej opcji dynamic reply to. To było najlepsze rozwiązanie mojego problemu.