PDA

Zobacz pełną wersję : Treść czytanego artykułu nie dostosowuje się do zmiany szablonu, dziwny problem



blstab
01-06-2015, 22:35
Witam serdecznie
Zmagam się się z takim oto przypadkiem.
Mam dwa różne menu, przypisane do nich dwa różne moduły oraz szablony.
Chcę osiągnąć efekt wyświetlania tych samych treści ale z wykorzytaniem dwu różnych szablonów. Po części udało mi się to zrobić, zmieniam za pomocą pozycji w menu szablon, wraz z nim zmienia się moduł i tutaj nie ma problemu.
Problem jest następujący:
Jedna z pozycji w menu (jednym i drugim) to: "jedna kategoria artykułów - przegląd" i o ile przegląd artykułów wyświetlany jest z użyciem różnych szablonów (w zależności od wybranego menu) o tyle klinięcie "czytaj więcej" dla dowolnego artykułu powoduje wyświetlenie artykułu tylko w jednym z tych dwu szablonów, niezależnie od tego, z którego menu (a więc i szablonu) jest wywoływane.

Zauważyłem też dziwną (dla mnie) rzecz klinięcie "czytaj więcej" wykorzystuje link, w którym występuje alias danej pozycji menu, ale niezależnie od tego czy jestem w pozycji z menu1 czy menu2 alias zawsze wskazuje na pozycję z menu2.

Wiem, że może brzmi to zawile, może też terminologia nie do końca precyzyjna (starałem się) ale mogę opisać bardziej prosto, obrazowo.

Jest strona, którą można oglądać w dwu kolorach niebieski i czerwonym, wszystko jest dobrze do momentu gdy zechcę "czytać więcej" artykuł. Wtedy też niezależnie od tego czy akurat strona jest niebieska czy czerwona artykuł zawsze zostanie wyświelony na czerwono. Adres, link artykułu wywoływany np. z pozycji niebieskiego menu (alias pozycji menu: niebieska) wygląda następująco: www.domena.pl/index.php/czerwona/tytuł-artykulu, zamiast www.domena.pl/index.php/niebieska/tytuł-artykulu. Oczywiście ręczne wpisanie poprawnego adresu przynosi porządany skutek.

Jeżeli to możliwe proszę o wskazówki jak rozwiązać ten problem.
Pozstawiam
BLS

Gall Anonim
01-06-2015, 23:56
Nie ma w tym nic dziwnego - jeden szablon jest domyślny a drugi narzucony - ot i cała filozofia problemu w efekcie po czytaj więcej treść pokazuje się prawdopodobnie w domyślnym.
Rozwiązanie - dopisanie skryptu lub być może użycie rozszerzenia http://extensions.joomla.org/extension/chameleon - piszę - być może bo mam takie skojarzenie jego funkcjonalności ale ponieważ dawno nie używałem tego rozszerzenia zostawiam sobie furtkę na błąd.

blstab
02-06-2015, 16:55
Dzięki za podpowiedź
Niestety treść artykułu nie pokazuje się w szablonie domyślnym tylko w tym drugim.
Skryptu nie dam rady napisać, rozszerzenie prawdopodobnie rozwiązałoby problem, ale jest drogie. Może poszukam czegoś podobnego tylko darmowego.
Problem pozostaje nierozwiązany.