PDA

Zobacz pełną wersję : Przeskok z Jomla 2,5 do 3,4 - baza danych



tola
03-06-2015, 11:29
Być może że się powielę, ale nie potrafię znaleźć tej informacji na forum. Podejrzewam że jest banalna. Proszę o wskazówkę.
Miałam stronę w J 2,5 . Nie chcę na jej bazie robić migracji do 3,4 ale w innym folderze na serwerze postawić joomle 3,4 i do niej niejako przekopiować zawartość. Tak jakby zrobić duplikat strony do innego katalogu ale w nowszej Joomli.

Zrobiłam poprzez akeeba backup - kopię zapasową
Wyeksportowałam bazę danych obecnej www
w nowym folderze www.mojastrona.pl/nowa/ - zainstalowałam joomla 3,4... utworzyłam jej bazę danych ( nową) do której zaimportowałam to co tam wyeksportowałam :) , dałam ten sam przedrostek....

I co robię źle?

Nowa joomla dobrze chodzi, ale nic nie zassało ze strony :(
Stronki robię sobie okazyjnie - tzn raz w roku coś podłubię:)


Dziękuję za wszelką pomoc.

Gall Anonim
03-06-2015, 11:57
tola - pytanie o cel - ponieważ prościej jest zrobić aktualizację do 3.4.1 gdzie na koniec poprawi ci tabele baz danych niż robić to w opisany przez ciebie sposób.
I jest to praktycznie nowa witryna 3.4.1 z dawną treścią.
Jeżeli zaś chodzi ci o przeniesienie tylko artykułów/kategorii/użytkowników/zdjęć bez modułów, rozszerzeń trzecich i menu możesz użyć rozszerzenia J2XML i wyeksportować do XML'a a potem zaimportować do 3.4.1.
Pzdr

tola
03-06-2015, 12:14
Cel: zabezpieczenie się w razie draki :-) to strona sobie cały czas chodzi a ja buduje w zapleczu nową. Boje się tej migracji bo kiedyś z 1.5 migrowalam na 2.5 i coś poszło nie tak a i backup coś nie był dobry.
Dziękuję za szybka odpowiedz.

Gall Anonim
03-06-2015, 12:47
No więc tak:
zrób kopię zapasową przy pomocy akeeba backup
odtwórz witrynę w nowym miejscu
tam dokonaj na spokojnie aktualizacji do wersji 3.4.1 nawet jak będzie problem to stara wersja cały czas stoi :-)

tola
03-06-2015, 12:56
:-))) no właściwie tak. A co z bazami danych ? Jak będę robić na tym duplikacie www to mi nie pokiereszuje moich baz w oryginale ? Czy bazę tez zrobić duplikat ?
To będzie najlepszy sposób dla takiego "orła" jak ja ;-)

Gall Anonim
03-06-2015, 13:09
Jak robisz kopię za pomocą akeeba to odtwarzasz witrynę z nową bazą danych którą tworzysz i przy odtwarzaniu podajesz dane dostępowe do niej (musisz o tym pamiętać bo jak robisz to na tym samych hostingu to cię nie zapyta tylko z automatu dopisze dane starej BD a to trzeb zmienić - ogólnie to tak jak instalacja Joomla z danymi demo tyle że tutaj są to twoje dane.

tola
03-06-2015, 13:30
Super. Dziękuję. Miło było :-) pozdrawiam.

tola
03-06-2015, 17:12
No dobra :)
Ale co w momencie, gdy mam już pięknie śmigający duplikat... i chcę w w komponentach--> aktualizacja joomla włączyć, to otrzymuję, że mam

>>>>Brak dostępnych aktualizacji:Aktualnie posiadasz najnowszą wersję Joomla!: 2.5.9.

Zatem zmieniam w opcjach " aktualizuj źródło" ... daję "wsparcie krótkoterminowe" i dalej mam ten sam komunikat :) że nic poza tą cudowną joomlą 2,5 nie ma dla mnie :)
wrzucam z url... też nie zmienia się propozycja...

Gall Anonim
03-06-2015, 18:37
tola - temat był poruszany wielokrotnie a aktualizacje można zrobić na wiele różnych sposobów - w ostatnim czasie ponownie opisywałem to przynajmniej dwukrotnie - jest coś takiego jak wyszukiwarka - można po prostu zainstalować aktualizację jak rozszerzenie i pamiętaj ręcznej aktualizacji wszystkich doinstalowanych rozszerzeń dla Joomla 2.5.28 - na wszelki wypadek wyłącz je przed aktualizacją joomla - potem aktualizujesz Joomla - tym Update from Joomla! 2.5, 3.0, 3.1, 3.2, or 3.3 .tar.bz2 (https://github.com/joomla/joomla-cms/releases/download/3.4.1/Joomla_3.4.1-Stable-Update_Package.tar.bz2) | .tar.gz (https://github.com/joomla/joomla-cms/releases/download/3.4.1/Joomla_3.4.1-Stable-Update_Package.tar.gz) | .zip (https://github.com/joomla/joomla-cms/releases/download/3.4.1/Joomla_3.4.1-Stable-Update_Package.zip)
Następnie aktualizujesz wszystkie rozszerzenia trzecie które mają nowszą wersję dla joomla 3.4.1 - robisz kopię zapasową i włączasz te rozszerzenia - hula