PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja języka MijoSearch i inne komponenty



peters
09-06-2015, 09:14
Nie mogę okiełznać języków w nowej joomli.
Wczoraj zainstalowałem komponent mijosearch. Dziś ściągnąłem do niego paczkę z językiem polskim, ale nie udaje się jej zainstalować.
No nic. Wgrałem pliki językowe do odpowiednich katalogów, ale język polski mi się nie pojawił. Dlaczego?

Potem skasowałem pliki językowe angielskie. Zamiast tłumaczeń angielskich pojawiły się, jak to określić, nazwy symboliczne wykorzystywane do pisania tłumaczeń - logiczne.
Potem wgrałem do katalogów angielskich, polskie tłumaczenia, zmieniając nazwy na pl-PL. Bez zmian.
Potem wgrałem oryginalne angielskie. Bez zmian. Brak tłumaczeń.

Może ktoś mnie oświeci, Pozdrawiam

PS Pamięć podręczną czyszczę.

peters
09-06-2015, 10:20
Włączyłem diagnostykę języka i mam tak:
**Niezaładowane** : JROOT/administrator/language/pl-PL/pl-PL.com_mijosearch.sys.ini
**Niezaładowane** : JROOT/administrator/language/en-GB/en-GB.com_mijosearch.sys.ini
Czyli nic dziwnego, że nie mam tłumaczeń. Ale dlaczego tych plików nie ładuje?

peters
09-06-2015, 10:54
Co ciekawe, usunięcie np pliku "pl-PL.com_mijosearch.ini" nie powoduje, że brak komunikatu o jego niezaładowaniu.

zwiastun
09-06-2015, 11:10
Mogą być niezaładowane z powodu błędów w tłumaczeniu. Jeśli włączyłeś diagnostykę, to powinny Ci się wyświetlać (czerwony pasek w konsoli)

peters
09-06-2015, 11:17
Nie pokazuje błędów w tłumaczeniu

- - - Updated - - -

Ostatnio próbowałem zmienić napisy do przypominania hasła joomla. Napisy podmieniłem ale na stronie brak efektów. Ale może nie należy łączyć tych problemów ze sobą

zwiastun
09-06-2015, 11:59
zy pliki są w dobrych katalogach? Czy nie mają jakichs usterek w nazwach?

peters
09-06-2015, 13:32
Sprawdzałem jeszcze raz. Są w dobrych katalogach, błędów w nazwach brak. Kodowanie UTF8 bez BOM.
Zwróć proszę też uwagę na to, że jak usunę na chwilę plik językowy to pojawią się na stronie KLUCZE. Po wgraniu tego pliku od nowa, na stronie nadal pozostają KLUCZE

zwiastun
09-06-2015, 14:19
udostępnij mi na PW dane dostępowe, zobaczę, w czym problem

peters
09-06-2015, 19:17
Dzięki, sam przed chwilą doszedłem.
Pliki wysyłałem na serwer Total Commanderem. W okienku wysyłania miałem zaznaczone: zmień nazwy plikow na male litery.
Ciężko dopatrzyć się, że w gąszczu plików różnicy między pl-pl a pl-PL
Przez myśl mi nie przyszło, że TC zmienia mi nazwy. Patrzyłem na te na kompie i wysyłałem :)
Dzięki za pomoc, pozdrawiam