PDA

Zobacz pełną wersję : Lista rozwijana w menu



ariel_matrix
15-06-2015, 11:57
Witam serdecznie,
szukam sposobu aby skrócić jedną pozycję menu...

Mianowicie w jednym menu, mam 30 podkategorii i chciałbym by nie wyświetlała się mi cała lista tych nazw, tylko powiedzmy przewijana, albo jeszcze lepiej by była przewijana i możliwość wpisania nazwy, tak jak jest na zapleczu?

spotkał się ktoś z taką możliwością?

komodore
15-06-2015, 14:31
W css ogranicz rozmiar i włącz pasek przewijania, albo za pomocą js(google pomoże)

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

ariel_matrix
15-06-2015, 14:50
js, wole unikać...
jak w css można ograniczyć rozmiar tylko do jednego elementu menu ?
no i jak włączyć ten pasek?

komodore
15-06-2015, 19:39
Zapoznaj się najpierw z konfiguracją menu w Joomla - zobacz jakie masz możliwości, co możesz ustawiać. Jak najedziesz kursorem na jakąś opcję, to pokaże ci się podpowiedź - zawsze możesz zajrzeć na http://wiki.joomla.pl.
Ponadto bez zapoznania się z css nic nie zrobisz. Darmowych kursów css jest pełno, więc nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem informacji.
Podpowiadania nazw bez js nie zrobisz.

ariel_matrix
16-06-2015, 07:56
ale ja nie wie czy dobrze rozumiemy się, ja mam na ten moment menu rozwijane w dół, ale jest za dużo pozycji i chciałļym by ta lista pozycji była przewijana...

mam obecnie 20 pozycji podmenu i chciałbym by np 4-5wyswietlało się i byłby suwak do ich przesuwania, tak aby cała lista nie wyskakiwała na cała stronę.

komodore
16-06-2015, 16:06
Dobrze zrozumiałem, więc jak wyżej.

Zastanów się, czy nie lepiej użyć jednej pozycji menu jako widoku kategorii, niż tak rozbudowywać menu.


Masz przepełnioną skrzynkę, więc odpisuję tutaj:

Jak czas Cię nie goni to nie poddawaj się, trochę doczytasz i sam zrobisz.
Ja się tak uczyłem - czytając, a gotowce wcale wiedzy tak łatwo nie dają.

Zanim wydasz kasę poszukaj na google - znajdziesz rozwiązania za free.


Powodzenia

ariel_matrix
17-06-2015, 08:08
Niestety muszę to tak zastosować - bo to ma być menu z miejscowościami.

Karol99
21-06-2015, 18:41
Zastanawiałeś się nad tzw. megamenu? Na JED jest kilka takich wynalazków, w tym darmowe. W Twojej sytuacji rozwiązaniem może być umieszczenie tej listy miejscowości w 3-4 kolumnach.

ariel_matrix
23-06-2015, 08:51
megamenu rozjezdza sie mi w 3.0 a po drugie nie chce w kolumnach..