PDA

Zobacz pełną wersję : Cron i uruchamianie komponentu joomla z prawami admina



peters
21-06-2015, 09:04
Mam problem. Potrzebuję napisać kilka zadań dla crona. Aby nie wyważać otwartych drzwi, chcę wykorzystać gotowe już klasy, np ze sklepu opartego na OpenCart.
Oczywiście mogę to zrobić na piechotę, napisać własny skrypt, który pobiera tylko configuration.php i sam operuje już na bazach danych. Ale wszystko muszę pisać wtedy sam.
Bardziej elegancko, byłoby napisać jakiś dodatek do joomla, który by to realizował. Byłby uruchamiany z crona.
Problem 1: strona nie powinna być wyświetlana. Problem 2: prawdopodobnie będę potrzebował być zalogowany jako admin.

pozdrawiam

GOGOKOM
23-06-2015, 13:13
A możesz przybliżyć pomsł o co właściwie ci chodzi, co ma robić twój komponent joomla.
Co do uruchamiania zadań przez crona to może zerkini na adsmanager (komponent ogłoszeń) tam jest (bynajmniej był wesji na J1.5) niby cron któy o ile pamiętam aktualizował listę ogłoszeń itp. po wejściu na stronę przez użytkownika. Rozgryź to rozwiązanie może będzie pomocne dla ciebie. O ile pamiętam @Jola kiedyś wypowiadała się w tym zakresie, poszukaj może o to ci chodzi.

peters
23-06-2015, 13:28
Generalnie, komponent ma umieć odwoływać się bezpośrednio do bazy danych, do różnych klas Joomli i Mijoshop. Poradziłem sobie w ten sposób, że utworzyłem sobie najpierw pusty komponent. Z crona wywołuję to mniej więcej przez moja-domena/?option=com_moj_komponent&haslo=tajne_haslo
Działanie komponentu kończę przez die(), aby nie generował treści strony

GOGOKOM
23-06-2015, 13:41
odwoływać się - tzn. zmieniasz jakieś dane w sklepie czy generujesz coś z poszczególnych danych - robisz coś "innego" i to mnie interesuje, co właściwie kombinujesz i w czym to ci pomoże

peters
23-06-2015, 14:06
Różne operacja na bazie, przykładowo naliczanie premii