PDA

Zobacz pełną wersję : przeniesienie strony 1.0.7 problem



gapiurek
24-06-2015, 16:10
Provider padł i postawiłemz backupu bazy i plików stronkę na home.pl.
Generalnie odzysk się udał, po zmianie configuration.php serwis jako tako ruszył - jest dostęp do strony, do panelu admina etc.
Nie ładuję się większość grafki, przya rtykułach czy obrazkach widzę, że tworzy się do nich dziwny odnośnik np:

http://serwer.home.pl/tytul/administrator/serwer.home.pl/tytul/administrator/serwer.home.pl/tytul/serwer.home.pl/tytul/templates/projekt/images/mozaika.gif
Prawidłowo plik leży oczywiście w serwer.home.pl/tytul/templates/projekt/images/mozaika.gif
Można to jakoś globalnie naprawić?

gapiurek
25-06-2015, 18:08
Doszedłem do wniosku, że nie ma sensu rzeźbić w g... joomli 1.
Mam backup bazy w formacie sql - czy jest gdzies opis co zmienić/dopisać w polach tabel żeby jakoś to wrzucić do bazy najnowszej joomli?

zwiastun
25-06-2015, 18:23
Tak raczej nie dasz rady.
Skoro strona Ci się wczytała i jakoś działa - przenieś to na serwer lokalny (np. oparty na JAMP-ie) i wykonaj kolejno aktualizację do 1.5 a potem do 2.5/3.x. Procedury masz opisane na joomla.pl i na wiki.joomla.pl.
Jeśli podasz więcej informacji, co jest w witrynie oprócz artykułów, to może podpowiem jeszcze jakiś konkret.
Migracja do 1.5 za pomocą MTW-migratora powinna pójść gładko.
Oczywiście, poprawianie tego co jest w 1.0.7 sensu nie ma żadnego, ale.... do migracji może być konieczne, a nawet na pewno konieczne będzie uaktualnienie tej wersji do wersji 1.0.15 - pakiety 1.0.15 znajdziesz na pliki.joomla.pl - wybierz pakiet standardowy (nie pakiet Joomla 1.0.15 :: J!IE utf, ale Joomla 1.0.15 :: JAL iso; aktualizacja to po prostu nadpisanie plików plikami z pakietu instalacyjnego). W razie problemów - pisz

gapiurek
25-06-2015, 22:30
na joomla.pl wywala błąd 404 przy próbie pobrania. Ściągnałem z innej
strony czystą 1.0.15 - strona się popsuła trochę bardziej. Wyrzuciła
kilka ostrzeżeń o braku delimitera i nie pozwoliła się zalogować do
panelu. Zerowanie hasła w bazie też nie pomogło.

wróciłem do 1.0.7, zauważyłem kolejną rzecz - przy kilku na jakiś
artykuł wywala brak materiału, ale link jest zły, tym razem przy
artykułach pomija katalog w którym est wrzucona joomla, tworzy link np.
serwerhome/content/view/1261/91/ , a powinno byc
serwerhome/katalog/content itd. Jak się dopisze ręcznie do linku,
działa.

Wpis w configuration.php mam

$mosConfig_absolute_path = '/katalog' i strona z nim działa. Jak to wyczyszczę, działać przestaje. Warning i Fatal error.

Jest jakiś inny wpis, w którym można ustalić ścieżkę contentu?

zwiastun
25-06-2015, 23:10
1. Zainstaluj lokalnie (ewentualnie pobierz starszą bezpłatną wersję mov'AMP-a ze strony pliki.joomla.pl, żeby stworzyć sobie serwer lokalny odpowiedni dla tak starej wersji J!)
2. Zainstaluj lokalnie wersję 1.0.15 (ISO)
3. Wyeksportuj sobie ze starej Joomla tabelę jos_content, jos_category, jos_user, jos_core_acl_aro oraz jos_core_acl_groups_aro_map.
4. Następnie zaimportuj te dane do bazy danych Joomla 1.0.15. Będziesz mieć przeniesione do najnowszej wersji artykuły i użytkowników.
Dalej jak w opisach na wiki.joomla.pl

zwiastun
25-06-2015, 23:15
PS Jeśli nie masz ostatnich wersji Joomla 1.0.15 - podaj na PW adres e-mail, podeślę. Przepraszam za skierowanie na pliki.joomla.pl. Byłem przekonany, że tam to jeszcze siedzi :)

creandu
14-02-2016, 20:31
Dobra szybka pomoc widze na tym forum