PDA

Zobacz pełną wersję : komponent swmenufree



fishman_84
25-06-2015, 09:45
Witam,

mam problem z przeglądarką IE i komponentem swmenufree pod joomla 3.4

pojawia się komunikat:

Scanstyles does nothing in Webkit/Firefox/Opera (zakładam, że jest on tam od samego początku postawienia strony na tym komponencie ale liczyłem, że może twórcy sami to naprawią.

Oczywiście przetrząsnąłem wujka googla i znalazłem parę rozwiązań na forach zagranicznych. Wszystkie porady opierają się na ingerencji w plik curvycorners.src.js, odszukaniu linii 1449 i albo:

zmiana na // DISABLE: else curvyCorners.alert('Scanstyles does nothing in Webkit/Firefox/Opera');

albo:

zmiana na /* curvyCorners.alert("Scanstyles does nothing in Webkit/Firefox/Opera") */

albo wywalenie owej linijki całkiem. Gdyby cokolwiek z tego zadziałało oczywiście nie zakładałbym tego tematu:) Macie jakieś sugestie? zakładam, że nie tylko ja używam tego komponentu w Polsce i nie tylko ja czasami (rzadko ale jednak) używam IE :) Na pozostałych przeglądarkach jest ok więc pewnie chodzi o tryb zgodności. Przerabiałem to - błędu nie ma, ale menu się rozwala jakoś dziwnie więc odpada ;)

andrzej427
25-06-2015, 14:18
Jakiej wersji swmenufree używasz?

W tym miesiącu została wydana aktualizacja 8.5, mam ją zainstalowaną i nie widzę problemu w IE

Przepraszam że się tu podepnę ale nie wiem jak zrobić jedną rzecz, może mógłbyś mi doradzić
Po kliknięciu w pozycję menu, obok wyświetla się submenu, po kliknięcu w pozycję submenu przechodzimy do tej pozycji, wszystko jest wporządku, jednak po przejściu do tej pozycji z submenu zostaje nam menu główne bez podglądu na pozostałe pozycje submenu, musimy znowu najechać na daną pozycję menu aby okok wyświetliło sie submenu, ja chciałbym aby po najechaniu na pozycję submenu i klinknięcu w nią, submenu zostało wyświetlone pod tą dana pozycją menu (dzieje się tak np. w standartowym menu joomla, lecz nie wiem jak to ustawić w swmenufree)

fishman_84
25-06-2015, 14:35
co do swmenufree to oczywiście mam 8.5 najnowsza, bo przechodzeniu na nową joomlę, jeśli jakiś komponent czy dodatek nie zostanie aktualizowany automatycznie sprawdzam go na stronie. dla jasności powiem, że IE pod Windows XP nie ma tego problemu - chodzi o nowsze wersje przeglądarki IE (głownie 10/11)

Co do submenu - mam tak zrobione na stronie, że są 3 okienka w poziomie do kliknięcia, w tym dwa mają podmenu z kontaktem, ale jest to zrobione tak, że domyślnie widzi owe 3 okienka do kliknięcia i dopiero po najechaniu na jedno z tych, które mają submenu pojawia się jego zawartość do kliknięcia czyli u mnie Kontakt. Jak go kliknę to wyświetli się kontakt ale menu pozostaje w widoku 3 okienek. Czyli na oko podobnie jak masz Ty :) i szczerze mówiąc też nie wiem jak to zmienić, oglądałem teraz ustawienia ale nie ma. Ja musiałem użyć innego menu niż miałem, gdyż szablon stary jeszcze z joomla 1.0 musiałem dostosować do 3.4 - swoją drogą masakra :)