PDA

Zobacz pełną wersję : Muzyka w tle strony ....



thc
25-06-2015, 19:39
Witam,

na wstępie odrazu powiem, że wiem iż to irytujące i sam tego nie lubie, gdy muzyka leci w tle strony, ale klient nasz Pan. A jako że to strona zespołu a klient zażyczył sobie aby w tle leciała jedna piosenka poszukuję rozwiązania. A dokładnie to chodzi o to, aby muzyka podczas przechodzenia między podstronami nie zaczynała się od nowa, lecz leciała dalej.

1. Czy jest jakiś moduł / komponent , który by tak działał ?
2. Czy może ustawić jakiegoś diva aby się nie odświeżał i w nim umieścić player? Ale jak zrobić aby div się nie odświeżał ? :blink:
3. może jest jakiś inny sposób na to ?

dawidryba11
25-06-2015, 22:09
Hmmm... nie spotkalem sie z czyms takim.

Moje domiemanie to: zbudowac szablon na frame - niepolecane,
zbudowac szablon flash - niepolecane,
jakis zaawansowany skrypt java?

Tak czy siak, z optymalizacja takiego serwisu bedziesz daleko w polu.

Jesli dana osoba wejdzie na ta strone, bedzie leciala muzyka to na 95% nie wroci na nia.

Nie lepiej zrobic pozycje w menu: Utwory, jak sie w niego kliknie to wyskoczy ladny popup z odtwarzaczem i uzytkownik sam bedzie decydowal.

Nie wiem jak ma sie do tego ZAiKS - muzyka w tle, ale na pewno to jest wykroczenie.

Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2

thc
25-06-2015, 23:32
Oczywiście, że lepiej no ale jak już mówiłem klient tak sobie zażyczył i nie idzie mu wytłumaczyć.
Co do ZAIKS to muzyka jest tego zespołu, dla którego robie stronę, więc wszystkie prawa autorskie do utworów są.

tomaszek83
26-06-2015, 08:02
i nie idzie mu wytłumaczyć.

bo słabo tłumaczysz... najlepszy argument to argument finansowy... jak klient wymyśla to niech klient płaci extra i to słono. No chyba że najpierw zgodziłeś się na pewne wymagania co do strony a teraz nie umiesz tego zrealizować. No już inna bajka. A wracając do meritum sprawy to poszukałbym jakiegoś rozszerzenia które nie powoduje przeładowania strony. Jest na pewno coś takiego na JED bo kiedyś testowałem ale teraz nazwy nie pamiętam. Wiem że było to oparte na jquery albo na ajaxie.

Tor_
26-06-2015, 09:57
Może zrób stronę typu "one page"

Azot
26-06-2015, 16:57
Spróbuj z tym: SCMPlayer (http://skins.scmplayer.net)

alex51
27-06-2015, 07:52
Jedyne sensowne rozwiązanie podał @Tor_, zastosuj moduł JGBMusic (http://www.jfriendly.net/downloads/jbgmusic) a stronę zbuduj na szablonie OnePage. Nie będzie przeładowania przy przejściach miedzy pozycjami menu więc muzyka powinna grać bez przerw.