PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt wysyłki a waga



WoSko
10-03-2007, 06:26
Witam.
Pod jedną pozycją w sklepie mam parę opcji tego samego produktu. Problem jest w tym, że pomiędzy najmniejszym rozmiarem a największym jest kolosalna różnica w wadze. Rozmiar A - 0,5 kg ........ Rozmiar X - 25,0 kg. Czy można, a jeśli to jak ustawić VirtueMart aby po wyborze konkretnego rozmiaru system przypisywał odpowiednią wagę? Jedyne rozwiązanie jakie mi przychodzi do głowy, to opublikować 15 tych samych produktów, ale to mnie nie satysfakcjonuje. Mam nadzieję, że może mi ktoś pomoże.

ainow
10-03-2007, 10:09
Wg mnie są trzy rozwiązania Twojego problemu:

1. Utworzyć odpowiednią ilość produktów z uwzględnieniem zmieniającej się wagi (mało zgrabne ;) ),

2. Skorzystać z atrybutów - ustalając cenę dla każdej odmiany produktu z uwzględnieniem wagi (mało przyjazne dla klienta i nie za bardzo zgodne z logiką działania skryptu VM),

3. Zainteresować się tzw. child products - o ile mi wiadomo, jest możliwość przypisania wagi dla każdego z "dzieciaków"; więcej informacji znajdziesz w modyfikacji (http://virtuemart.net/index.php?option=com_smf&Itemid=71&topic=15697.0) opisanej przez macallfa na forum VM.

WoSko
10-03-2007, 13:50
Z tego co widzę, to nie ma dla mnie rozwiązania. Przynajmniej na razie. Child products chyba nie wchodzą w rachubę. Za dużo było by wyświetlonych klonów na jednej zakładce. Po za tym nie jestem pewny jak to działa, a nie chcę eksperymentować na istniejącym sklepie. Nie podoba mi się to co zobaczyłem. W przypadku 3 do 5 childs, jest OK, a co jak ich jest 25? Klient zwariuje.