PDA

Zobacz pełną wersję : Inny problem z serwerem



alien_zgc
10-03-2007, 09:26
Już od pewnego czasu walczę z administratorem pewnej firmy hostingowej bo instalując Joomle u nich na serwerze nie mogę edytować plików z poziomu FTP co jest dla mnie całkowicie bez sensu. Ostatnio zaczeli mi opowiadać coś o jakimś błędzie w instalatorze Joomli - dziwne bo mam serwery także na vel.pl i na nazwa.pl i wszystko działa elegancko :)

Serwer tej firmy stoi na systemie FreeBSD. Dodatkowo jakiś czas temu wrzucili mi skrypt, który co 5 min coś tam zmieniał ale wtedy z poziomu Joomli nie mogłem niczego poprawnie odinstalować.

Może jest tutaj osoba, która trochę bardziej niż ja zna się na sprawach serwerowych i powie mi o co w tym wszystkim chodzi?? Ja zauważyłem tylko taką prawidłowość, że Nazwa i Vel mają serwery Linuxowe a FreeBSD to Unix i troszku się różni sposobem administracji, no ale nie wiem czy moje myślenie idzie w odpowiednim kierunku....

Dylek
10-03-2007, 11:07
I linux i BSD to systemy Unixowe - wiec to raczej nie ma wplywu. Po mojemu patent lezy po stronie uprawnien, a dokladniej mowiac wlasciciela plikow. Pliki wgrywane przez instalatora Joomli maja wlasciciela takiego, z jakim pracuje serwer WWW. Wyglada to tak, ze pliki wgrywanie via FTP (np. cala instalka Joomli) maja wlasciciela ustawionego na Ciebie (bo Ty sie logujesz poslugujac sie swoja nazwa uzytkownika), a pliki instalowane z poziomu serwisu maja uzytkownika np. apache czy httpd - bo de facto nie Ty je instalujesz, a skrypt dzialajacy na WWW. Niektore z firm hostingowych maja to jakos rozwiazane (np. webd.pl), ale szczerze mowiac nie wiem jak :)

alien_zgc
10-03-2007, 13:52
Dziękuję za odpowiedź :)