PDA

Zobacz pełną wersję : Hosting o12.pl też nie wyrabia. Database connection error (3): Could not connect....



wonski333
07-07-2015, 00:20
Witajcie,

Hostuję sobie swoją stronkę radiotech.pl (http://radiotech.pl) na o12.pl i od jakiegoś czasu mam wkurzające problemy z wydajnością, często dostaję błąd: Database connection error (3): Could not connect to database. I serwis zdycha, po jakimś czasie wstają. Od wsparcia hostingu dostaję taką wiadomość:


na serwerze występuje przekroczenie ilości zapytań do bazy danych przez użytkownika radiotec_joomXXX, który jest wykorzystywany przez skrypt Pańskiej strony. Limit dla Pańskiego konta hostingowego to 100000 zapytań na godzinę dla użytkownika bazy danych.

150706 19:03:27 [Warning] Aborted connection 24447757 to db: 'unconnected' user: 'radiotec_joomXXX' host: 'localhost' (init_connect command failed)
150706 19:03:27 [Warning] User 'radiotec_joomXXX' has exceeded the 'max_questions' resource (current value: 100000)

Niby mam dość starą Joomle 2.5. ale serwis dość niszowy z niewielką ilością odwiedzin, w dodatku nie mma żadnych statystyk, Gzip i cache ON, więc nie wiem co jest.
Pomóżcie i zasugerujcie coś. Z góry dzięki.

Wonski

wonski333
07-07-2015, 11:48
Sprawa jest o tyle paląca, że chętnie zapłacę 100 pln za przyjrzenie się tej sprawie i dokonanie wstępnej optymalizacji wydajności serwisu tak aby ograniczyć ilość zapytań.

zwiastun
07-07-2015, 14:14
Napisz, gdy serwis będzie działał - wtedy można włączyć analizę systemu i zdiagnozować problem.
A może po prostu trzeba pójść gdzie indziej z serwera, który "nie wyrabia"?

wonski333
07-07-2015, 14:42
No niestety problem jest taki, że raz działa serwis a raz nie działa i zupełnie nie wiem od czego to zależy. Było dość podejrzane IP z Włoch, które intensywnie odpytywało stronę, ale na firewallu po stronie serwera ten numer IP został dodany do blokady. Więc ufam że będzie lepiej.

palyga007
07-07-2015, 21:28
Hmm o12 wybrałeś zapewne ze względu na nieograniczone miejsce czy coś w tym stylu. Niestety przy większej liczbie odwiedzin ten hosting "pada", wiem przerabiałem to na jednej z witryn.
Także albo wyższy plan hostingowy, albo ucieczka na inny hosting.

Edit...
Przypomniało mi się jest w "necie" instrukcja, zmniejszająca liczbę zapytań do bazy danych dla 2.5 Musisz poszukać.