PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z rejestracja po dodaniu aliasu strony



beata101
08-07-2015, 11:21
Mam prośbę. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, gdzie tkwi błąd?

Moja stara strona i forum istnieje od 2007 roku i niestety są z nią problemy, nie przystaje do dzisiejszych czasów, zwłaszcza ostatnio dłużej jest wyłączona niż włączona ze względu na spamboty i kłopoty z malawarem, poprawienie wszystkiego leży poza moim zasięgiem.

Wymyśliłam sobie, że przeniosę stronę na joomlę, którą używałam kiedyś w innych okolicznościach i lubię.

Niestety pojawił się problem którego nie potrafię rozwiązać.

Postawiłam stronę na tymczasowym niejako adresie, ustawiłam sobie wszystko elegancko łącznie z forum Kunena itp. Działało spokojnie i bez problemu.

Kiedy jednak dodałam alias domeny, czyli mój docelowy adres internetowy okazało się, że pod tym adresem nikt nie może się zarejestrować na stronę.
Pod adresem "tymczasowym" wszystko działa jak należy.

Co może być źle?

Pozdrawiam.

Bazyl
08-07-2015, 11:45
Cześć,

Określ, co jest u Ciebie aliasem, a co adresem tymczasowym.
Najlepiej podaj link do strony.

beata101
08-07-2015, 12:01
Adres tymczasowy to supernatural.j.pl czyli darmowy adres z hostingu. Na nim została postawiona strona.

Adres aliasu to supernatural.com.pl ale to akurat niewiele pomoże bo przekierowałam z powrotem DNS bo strona nie może teraz być niedostępna z racji zbliżającego się ComicConu.

Bazyl
08-07-2015, 12:05
Zapytaj swojego hostingodawcę, jak przekierować domenę na ich serwer

beata101
08-07-2015, 12:16
Nie dogadaliśmy się, przekierowałam domenę na ich serwer, nie było z tym problemu. I strona w sieci funkcjonowała pod dwoma adresami. Także w google.
Problem pojawił się w momencie, w któym osoby wchodzące na stronę z adresu aliasu - czyli z supernatural.com.pl chciały się zarejestrować. Nie dało się.

Wchodząc na stronę z adresu supernatural.j.pl można było rejestrować się bez problemu.

Gdzie może tkwić błąd?

Bazyl
08-07-2015, 12:24
Twierdzę, że się dogadaliśmy ;-)

Błąd zapewne tkwi w przekierowaniu domeny...

beata101
08-07-2015, 12:38
TZN? Bo oni podają tylko dwa adresy serwerów i tyle. I nic więcej od nich nie wywalczę :(

Bazyl
08-07-2015, 12:43
Rozmowę będzie można kontynuować po przekierowaniu właściwej domeny na serwer.

Pozdrawiam

beata101
08-07-2015, 17:48
No to trudno, bo teraz nie ruszę starej strony na razie. W każdym razie dziękuję.