PDA

Zobacz pełną wersję : wysylanie powiadomien z serwera na poczte o wypelnieniu formularza kontaktowego



ewelina87
09-07-2015, 01:43
witam, od niedawna obsluguje Joomle i byc moze niektorym bedzie sie wydawac smieszne moje pytanie. Ale czy istnieje mozliwosc dostania powiadomienia na email prywatny ze dostalam wiadomosc na serwer z wypelnionego formularza kontaktowego na stronie? Bardzo ulatwilaby mi prace taka opcja. A niestety nie umiem sie doszukac jej w konfiguracji. (jesli jest taka opcja czy moglby mi to ktos opisac krok po kroku? Bede mega wdzieczna

pozdrawiam serdecznie
Ewelina

zwiastun
09-07-2015, 03:10
Wiadomości z formularza kontaktowego na stronie (standardowego) przesyłane są na adres e-mail osoby, do której wiadomość jest wysyłana (skonfigurowanej w komponencie Kontakty).
Aby poczta była wysyłana, trzeba poprawnie skonfigurować ustawienia poczty w Konfiguracji globalnej.

ewelina87
09-07-2015, 09:46
Wiadomości z formularza kontaktowego na stronie (standardowego) przesyłane są na adres e-mail osoby, do której wiadomość jest wysyłana (skonfigurowanej w komponencie Kontakty).
Aby poczta była wysyłana, trzeba poprawnie skonfigurować ustawienia poczty w Konfiguracji globalnej.

tzn ja mam formularz utworzony w komponenty->RSform pro. wiec to chyba nie jest stadardowy.

zwiastun
09-07-2015, 12:37
nie jest standardowy. Ale tam również w konfiguracji ustalasz, do kogo mejl ma trafić. A to, czy wysyłka zostanie obsłużona, zależy od ustawień poczty w konfiguracji globalnej.
Inaczej - najpierw musi Ci działać obsługa poczty, żeby cokolwiek było wysyłane, a potem można sprawdzać, czy nie popełniono błędu np. w adresie e-mail.