PDA

Zobacz pełną wersję : SIGE nie widzi parametrów



Pigul71
13-07-2015, 11:16
Witam,
Jestem tutaj nowy więc na samym początku chciałbym się serdecznie przywitać.

Jestem całkiem nowym użytkownikiem Joomli, prawdę powiedziawszy, to jeszcze miesiąc temu nie wiedziałem, że takie "coś" jak CMS istnieje.

Zainstalowałem "Simple Image Gallery Extended (http://kominki-czulak.pl/administrator/index.php?option=com_plugins&task=plugin.edit&extension_id=10012)". Niestety nie reaguje ona na większość parametrów wpisanych w linii poleceń. W zasadzie to nie reaguje na żadne. Przy parametrze single, wyświetla się co prawda wskazana miniatura galerii i nawet można ją ustawić komendą w np centrum strony, ale już po jej kliknięciu wyświetla się tylko to zdjęcie, nie galeria (parametr connect nic nie zmienia). Podobnie odległości miedzy miniaturami galerii, wielkość miniatur, są pobierane z ustawień globalnych dodatku, parametry są ignorowane.


Czy ktos ma jakis pomysł?

Jomla 3.4.3 (samoaktualizująca)

Szablon darmowy Expose

Strona pigon.eu

pzd

shados
21-07-2015, 10:28
Czy już sobie poradziłeś z tą galerią? Ja ze swej strony polecałbym Ci bardzo podobny dodatek, który w moim odczuciu daje nieco więcej możliwości i stwarza mniej problemów: Sigplus - http://extensions.joomla.org/extensions/extension/photos-a-images/galleries/sigplus

Pigul71
22-07-2015, 09:16
Witam
W zasadzie jakoś sobie poradziłem. Wystarczyło popatrzeć w widok html. Edytor prawdopodobnie przy kopiowaniu powstawiał znaczniki strong. I jeszcze poczytać instrukcje "ze zrozumieniem". U mnie galeria aktywowana jednym obrazkiem wymaga jeszcze parametru single_gallery, którego nie podano na stronie dema. Może w starszej wersji nie był potrzebny.

Poczytałem sobie tego sigplusa. Podoba mi sie możliwość wstawiania kodu html w pliku z opisami do zdjęć. Sprawdziłem czy to nie działa w SIGE. O dziwo znaczniki formatowania jak br czy p działają. O czym tez nie ma nic w opisie SIGE.

Jeśli kiedyś poznam html i css to może zainteresuje sie sigplus, wydaje sie, ze możliwości ma większe od SIGE.

Dziękuję za zainteresowanie
pzd
P.

PS
Zdaje sie, że umieściłem temat w złym dziale. Mam jak napisalem Joomle 3. Przepraszam.