PDA

Zobacz pełną wersję : układ strony głównej



mglak
13-07-2015, 13:10
Witam użytkowników forum Joomla!
Dopiero zacząłem przygodę z Joomla! i to mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość ;)

Chciałbym stworzyć stronę główną z newsami, na której będą się wyświetlać artykuły (newsy) z różnych kategorii np. film, muzyka, książka,
układ blogowy, czyli jeden artykuł pod drugim - od najnowszego do najstarszego. Dodatkowo, 3 pozycje menu pozwalają wyświetlać tylko artykuły z danej kategorii.
Pozycje menu głównego to
HOME - wszystkie newsy
FILM - tylko kategoria film
MUZYKA - tylko kategoria muzyka
KSIĄŻKA. - tylko kategoria książka

co robię:

menu główne HOME - typ pozycji ustawiam jako "Artykuły wyróżnione - przegląd" -> wszystkie kategorie
pozycji głównych np. 10, pozostałych 0, kolumn 1, uporządkuj artykuły: od najnowszych (taki układ blogowy, 10 artykułów na stronę + paginacja do poprzednich)

menu FILM, MUZYKA, KSIĄŻKA
każdemu z tych odnośników ustawiam typ pozycji: jedna kategoria artykułów - przegląd -> odpowiednia kategoria np. film


dodając artykuł, muszę go oznaczyć jako wyróżniony - wtedy zawsze pojawi mi się na stronie głównej
muszę też dodać go do jednej z trzech kategorii - wtedy będzie mi się wyświetlał po kliknięciu odpowiedniego linka (FILM, MUZYKA lub KSIĄŻKA).

moje pytania:
- czy poprawnie rozumiem zasadę działania JOOMLI!? w ten sposób należy rozumować przy budowaniu strony głównej?
- jeśli mam jakiegoś SUPERNEWSA np. o jakiejś nowej książce i chcę, aby ten news był wyświetlany jako pierwszy (na górze strony) przez jakiś czas (pomimo, że w międzyczasie będą dodawane inne wiadomości) to co wtedy?
ręcznie ustawiam kolejność na zapleczu i w opcjach wybieram porządkowanie: jak w wykazie na zapleczu, czy może jest na to jakiś inny sposób - nowa kategoria? itp?

pozdrawiam

zwiastun
13-07-2015, 13:34
1. Dobrze rozumiesz reguły.
2. Jeśli jakiś artykuł chcesz wyswietlać dłużej na początku strony, to jedyny sposób - stworzyć moduł nad treścią główną i umieścić artykuł w tym module

mglak
13-07-2015, 14:01
dziękuję za szybką odpowiedź.
chyba Moduł Artykuły - Migawki będzie najbardziej odpowiedni do wyświetlania artykułów nad newsami ?

tomaszek83
13-07-2015, 14:05
lub też jeden z wielu które znajdziesz tutaj (http://extensions.joomla.org/)