PDA

Zobacz pełną wersję : Skip Linki



killerw
14-07-2015, 18:27
Witam,
Mam kolejny problem i liczę na pomoc wiem, że może dla innych to pestka dlatego jest to forum aby pomagać, chodzi mi o wstawienie do kodu "Skip link" tak jak napisane jest w jednym artykule podanym poniżej.

http://www.pad.widzialni.org/pamietajmy-o-skip-linkach,new,mg,4.html,738#mm

Pozdrawiam

zwiastun
14-07-2015, 18:35
Otwierasz index.php szablonu i wstawiasz :) Z czym masz problem?

killerw
14-07-2015, 18:49
Jak bym wiedział co mam wstawić to bym wstawił, tam na stronie tylko mam podany kod CSS a nie wiem co wstawić w index :(

zwiastun
14-07-2015, 19:02
A czy sądzisz, że ktoś, kto nie widzi, co Ty masz na stronie, będzie wiedział, co tam masz wstawić?
Jeśli bierzesz się z taką wiedzą za dostosowanie strony do WCAG 2.0, to czeka Cię bardzo długa droga.
Odnośniki wstawia się za pomocą kodu HTML, a nie CSS - kod CSS służy do formatowania, a nie osadzania zawartości.
Zanim wstawisz te odnośniki, trzeba oznaczyć identyfikatorami obszary strony, do których te odnośniki mają prowadzić.
Czy na pewno podjąłeś się zadania, któremu jesteś w stanie podołać? Czy musisz to zrobić, bo ktoś polecił, a nie wie zbytnio, co polecił?

killerw
14-07-2015, 19:26
Wiem, że droga długa ale wiem, że dam rady i dlatego się nie podaję i potrzebuję trochę pomocy bo muszę stworzyć ze trzy takie odwołania do strony głównej wyszukiwarki i kontaktu.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ?
<div class="skip-link"><a href="#content (http://dzdn.pl/#content)" title="Skip to content">Przeskocz do treści</a></div>

zwiastun
14-07-2015, 20:49
Ale Ty chyba niezbyt rozumiesz, czym są te odwołania, do czego i dlaczego mają prowadzić. To są odnośniki, które pozwalają osobom niewidomym przeskoczyć od razu do istotnych obszarów zawartości strony (treść główna, menu, treści uzupełniające) i - tym samym - pominąć niektóre treści, np. długo trwające odczytywanie menu czy treści uzupełniające lewego bocznego paska.
Link wygląda na poprawny, jeśli w zawartości strony jest element z identyfikatorem #content.