PDA

Zobacz pełną wersję : WYSIWYG tańczący w Operze



livio
09-02-2006, 17:28
Opera - szybka i przyjemna w obsłudze przeglądarka.
Jest dobra do czasu, gdy chcesz napisać opis czegoś / artykuł.
Zauważyłem ostatnio, że panel admina śmiga mi szybciej w owej przeglądarce, dlatego też pytam:
"Czy znacie jakikolwiek edytor WYSIWYG, który zadziała w niej?"
Testowałem:

TinyMCE
mosCE
FCK Editor
TMEdit

i żaden nie działa :confused:
Czyżbym był skazany na Firefoxa, który na moim procku 450MHz lubi się zawieszać?

mambol
10-02-2006, 01:05
Opera - szybka i przyjemna w obsłudze przeglądarka.
Jest dobra do czasu, gdy chcesz napisać opis czegoś / artykuł.
Zauważyłem ostatnio, że panel admina śmiga mi szybciej w owej przeglądarce, dlatego też pytam:
"Czy znacie jakikolwiek edytor WYSIWYG, który zadziała w niej?"
Testowałem:

TinyMCE
mosCE
FCK Editor
TMEdit

i żaden nie działa :confused:
Czyżbym był skazany na Firefoxa, który na moim procku 450MHz lubi się zawieszać?

Obawiam się że część problemów moze lezec po stronie samej Opery - obsluga WYSIWYG zostala wprowadzona calkiem niedawno i tylko do wersji testowych. Ja sprawdzalem tylko z mosCE (Opera 9.0 TP1 i TP2) i jak narazie dziala kiepsko - edytor ladowany jest tylko dla czesci wprowadzajacej artykulu, brak paskow przewijania w menadzerze obrazkow itp.
Pocieszeniem moze byc fakt ze TinyMCE wydaje sie przechodzic testy bez problemu:
http://tinymce.moxiecode.com/example_full.php?example=true
wiec pozostaje czekac na aktualizacje edytorow - josCE jest chyba na ukonczeniu.

livio
10-02-2006, 11:37
Sprawdziłem tę stronę testową w mojej Operce 8.51...
Wersji 9 nie instaluję, bo nie została oficjalnie wydana [dla Windows].
Mam nadzięję, że będzie działać w Operze, bo podoba mi się ta przeglądarka bardziej niż mój "ognisty lisek"...

kidzior
10-02-2006, 17:43
A ktoś się orientuje, kiedy ma się pojawić nowa Opera?

livio
10-02-2006, 18:11
Zapytaj firmy Opera...

jahu
20-02-2006, 00:13
Eh no widze ze inni tez maja ten bol - ja IE teraz uzywam jedynie wlasnie poto zeby edytorem mosCE sie pobawic - w operze sie poporstu poajwia zwykle menu edytora i to wszystko :(
A przy okazji czemu jak wciskam enter to mi tworzy w WYSIWYG paragraf - rozdziela tak tekst - bo chcialbym miec poporstu zlamanie lini i pisanie od nowej lini a mi to rozbija (czyli chcialby <br> a nie <p>)- wkoncu moge robic pod NOwysiwyg ale to katorga :mad:

danieladrianka
20-02-2006, 00:28
Eh no widze ze inni tez maja ten bol - ja IE teraz uzywam jedynie wlasnie poto zeby edytorem mosCE sie pobawic - w operze sie poporstu poajwia zwykle menu edytora i to wszystko :(
A przy okazji czemu jak wciskam enter to mi tworzy w WYSIWYG paragraf - rozdziela tak tekst - bo chcialbym miec poporstu zlamanie lini i pisanie od nowej lini a mi to rozbija (czyli chcialby <br> a nie <p>)- wkoncu moge robic pod NOwysiwyg ale to katorga :mad:

ustaw sobie w admin mosCe w komponentach "przejście do nowej lini" - <br> bo masz teraz <p> ;)

jahu
20-02-2006, 09:39
ustaw sobie w admin mosCe w komponentach "przejście do nowej lini" - <br> bo masz teraz <p> ;)
Dzieki wielkie -a zinnymi edytorami tez tak jest - ze gdzies mozna to przestawic?

livio
20-02-2006, 18:08
Bez zmieniania konfiguracji: naucz się obsługi edytorów, nie tylko tych dla Joomla!:
Shift+Enter - <br />
Enter - nowy <p>

jahu
20-02-2006, 19:07
Dzieki za uwage z tym shiftem - nie wiedzialem - ale najlepsze bedzie przestawienie w ustawieniach - bo to ma obslugiwac ktos kto tylko wie ze jest cos takeigo jak IE i bedzie sie dziwil ze trzeba enter i shift

livio
20-02-2006, 19:19
Nie możesz instrukcji temu komuś napisać, albo choć 1 wskazówki?
Nie możesz tego kogoś nawrócić na FF, Mozillę (Seamonkey), czy Operę?

PS: Kolejność przypadkowa!

viper
20-02-2006, 23:35
Nie możesz instrukcji temu komuś napisać, albo choć 1 wskazówki?
Nie możesz tego kogoś nawrócić na FF, Mozillę (Seamonkey), czy Operę?

PS: Kolejność przypadkowa!

Nikogo nie nawrócisz . Kazdy internałta jest nieobliczalny i kozysta z tego co mu pasuje. Jeśli nie otworzy strony w ileść sekund jeśli mu się nie spodoba grafika i tym podobne to nie zajrzy drugi raz do serwisu . Pamietaj internałta pan a admin sługa.

Pozdrawiam

nexus246
21-02-2006, 00:21
Tak sobie czytam - w Operze to nie działa, w FF tamto, zawiesza się, jakies paski, kombinacje a Ie to z klucza be. W czym ten biedny IE wam zawinił?

jahu
21-02-2006, 00:25
Tak sobie czytam - w Operze to nie działa, w FF tamto, zawiesza się, jakies paski, kombinacje a Ie to z klucza be. W czym ten biedny IE wam zawinił?
A bo zly - wkoncu to M$ ;-)

livio
21-02-2006, 15:05
1. Jeśli mamy win-pirata: mamy nielegalnego IE, a kto lubi nielegalne oprogramowanie. Wolimy otwarte!
2. Wirusy... Robaki... Trojany! Firefox ma dodatki zwiększające bezpieczeństwo: blokowanie reklam na wszystkich stronach, blokowanie skryptów na niezaufanych stronach.
Opera, jak większość przeglądarek dzisiejszych ma dobrego "blokera" popupów i klienta poczty w sobie.
Nie zużywa tyle pamięci, co Mozilla...
Wszystkie dobre przeglądarki O-S mają karty - ja bez tego nie mogę przeglądać sieci...

To są najlepsze argumenty, jakie wymyśliłem :D.