PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwy ROOT



wezykowski
18-07-2015, 21:32
Stworzyłem stronę testową (http://test.pzhkipe.org/), gdzie testuję różne rozszesznia. Jedno z nich Featured categories wyświetla różne artykuły na stronie głównej. Można dobierać rozmaite kryteria wyświetleń artykułów np. według ID artykułu malejąco. Wszystko działa OK, ale na stronie wyświetla się jakiś dziwny napis "ROOT" i nie mogę zlokalizować jego pochodzenia. Czy to jakieś ustawienia menu, czy ustawienia artukułu czy też samego modułu Featured categories?

wezykowski
20-07-2015, 13:38
Problem rozwiązany po 3 dniach!!!
W bazie miałem wprowadzoną kategorię z title o nazwie ROOT. Prawdopodobnie kategoria ta pojawiła się wraz z instalacją Joomla. Kategoria ta nie miała żadnych artykułów, a dodatek Featured categories wyświetlał jedynie tytuł tej kategorii.

zwiastun
20-07-2015, 14:28
Mam nadzieję, że nie usunąłeś tej kategorii! Ona jest niezbędna do poprawnego działania Joomla!

wezykowski
20-07-2015, 18:55
Jakie skutki powoduje usunięcie tej kategorii? Usunąłem ją i na pierwszy rzut oka wszystko działa.
Bazę mogę oczywiście przywrócić z kopii do stanu poprzedniego.

wezykowski
22-07-2015, 20:16
zwiastun ma rację. :podstep: Generalnie wszystko śmiga bezbłędnie, ale gdy utworzę nową pozycję menu zawierającą listę artykułów w jakiejś kategorii, to strona po kliknięciu w nową pozycję menu nie wyświetla się. Wystarczy dodać usuniętą pozycję do bazy i po kliknięciu w nową pozycję menu jest OK!

zwiastun
22-07-2015, 20:46
No cóż, pisałem, ale przyszedł znawca i ocenił, że bzdury piszę.