PDA

Zobacz pełną wersję : Wyszukiwarka indeksująca



shados
21-07-2015, 09:15
Witajcie,
Chciałbym dostosować wygląd formularza wyszukiwania i wyników, jakie są zwracane przez wyszukiwarkę indeksującą (komponent finder). I tu prośba do Was o pomoc, ponieważ nie bardzo wiem jak poradzić sobie z:
- czy do wyników wyszukiwania oprócz tego co się wyświetla (tytuł, opis, dodałem też link) da dodać się datę utworzenia artykułu oraz kategorię? Takie informacje (przynajmniej data) wyświetlane są w wynikach standardowej wyszukiwarki.
- teraz kwestia samych filtrów wyszukiwania: jak zmienić tekst "Filtr: Kategoria K2" na "Filtr: Kategoria" lub "Wybierz kategorię"? Wiem, że w pliku językowym komponentu mogę zmienić samo słowo "Filtr", ale co z resztą? Gdzie tego szukać? Zmiana na stałe np. na "Wybierz Kategorię" spowoduje, że ten string będzie wyświetlał się przed każdym filtrem.
- jak ograniczyć ilość filtrów np. tylko do dat i kategorii, pozbywając się filtru rodzaju treści?
- jak wybrać, które kategorie mają być dostępne do wybrania z poziomu filtra kategorii?
Na dwa ostatnie pytania nasuwa się odpowiedź, żeby stworzyć filtry wyszukiwania. Tak też zrobiłem, ale mogę (a przynajmniej jak tylko tak potrafię) je wykorzystać tylko w module, gdzie mam możliwość wyboru filtra. Co jednak w przypadku, gdy wejdę przez moduł na "wyszukiwanie zaawansowane"? Wtedy mam wszystko tak jak na obrazku poniżej/w załączniku.

8357

Proszę Was o pomoc, bo to moja pierwsza przygoda z tą wyszukiwarką.

shados
21-07-2015, 11:14
No i jeszcze jeden problem mam z wyszukiwarką: otóż w polu 'Filtr: kategoria K2" nie są wyświetlane wszystkie kategorie, jakie są w serwisie. Brakuje kategorii, spośród których można poszukiwać wyników (mimo tego w wynikach są artykuły z brakujących w filtrze kategorii).