PDA

Zobacz pełną wersję : Usunięcie opcji "pokaż datę modyfikacji artykułu"



kasob
21-07-2015, 12:11
Witam, chciałabym się dowiedzieć, czy istnieje możliwość całkowitego usunięcia z panelu admina opcji "pokaż/ukryj datę modyfikacji artykułu". Defaultowo opcja ustawiona jest na ukryj i chciałabym, aby nie było możliwości zmiany/podglądu (ewentualnie inne uniemożliwienie sprawdzenia czy/kiedy jakiś artykuł był zmieniany).

Mam nadzieję, że jasno się wyraziłam :-)

zwiastun
21-07-2015, 12:44
Jasno się wyraziłeś. Wszystko da się zrobić. Wystarczą odpowiednie kompetencje programistyczne. A skoro ich nie posiadasz (gdybyś posiadał, nie pytałbyś), to zostaw ten i inne elementy kodu w spokoju. Taka zmiana to nie drobiażdzek, tylko istotna ingerencja w kod.

kasob
21-07-2015, 13:08
Logiczne, że gdybym wiedziała nie pytałabym :-) Chyba wszyscy użytkownicy, którzy się tu rejestrują i zadają pytania nie wiedzą jak rozwiązać swój problem i szukają pomocy. Od tego chyba jest forum, żeby pomagać tym którzy potrzebują rady a nie stwierdzać oczywistą oczywistość "nie wiesz". NIE, nie wiem jak rozwiązać mój problem. TAK, wiem że chodzi o ingerencje w kodzie. TAK, liczę chociaż na ogólną wskazówkę szukaj tu i tu.

zwiastun
21-07-2015, 14:40
Oczywiście, że masz rację - gdybyś wiedziała, to byś nie pytała tudzież, że pytają Ci, którzy nie wiedzą, jak rozwiązać swój problem.
Ale czasem - jak w tym przypadku - nie jest to rzeczywisty problem, a "rozwiązanie" wymaga wysokich kwalifikacji specjalistycznych, co Ci powyżej wyraźnie napisałem.
To, że chirurg wie, jak zoperować wątrobę, nie oznacza jeszcze, że będzie podpowiadać znachorowi, jak się za operowanie zabrać :).
I nie ma w tym żadnego braku dobrej woli.
Każdy rekord ma swoją datę modyfikacji. Są we wszystkich tabelach bazy danych. W pozycjach wszystkich komponentów, we wszystkich kategoriach (artykułów i komponentów), itd. W kodzie odwołania występują w wielu miejscach, z formatek można je "teoretycznie" usunąć edytując pliki XML, tylko po co? Dla spełnienia jakiejś ochoty?
Wszyscy jesteśmy w róznych sprawach ignorantami, więc warto w sferze o której niewiele wiemy, przyjąć poradę fachowca, a nie wszczynać polemiki, z których nic przyjemnego nie wynika.

kasob
21-07-2015, 20:42
co prawda zajęło mi trochę czasu, żeby zlokalizować pliki, ale edycja xml'i pomogła. Jak widać nie taki żółtodziób straszny jak go malują :-)

zwiastun
21-07-2015, 21:22
Zupełnie niepotrzebna, nie rozwiązuje żadnego problemu, ale jesteś wolnym człowiekiem i robisz, co chcesz. :)
W części frontowej można wyłączyć wyświetlanie daty modyfikacji, a to że ktoś ją gdzieś widzi na zapleczu ma znikome znaczenie.