PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana w pliku css stylu nie przynosi rezultatów



manior
09-08-2015, 18:58
Cześć.

W pliku .css stylu, który używam wprowadzam różne zmiany, jednak po zapisaniu nie są one widoczne na stronie.
Przed aktualizacją do 3.4.2 zmiana w .css przynosiła oczekiwane rezultaty, w tej chwili nie ma efektów.
Np. wywalam całą linijkę z "background: url", a na stronie w danym miejscu tło nie znika.
Zmiany nie działają zarówno przez CMS jak i przez FTP.
Jestem pewny, że edytuje dobry plik.

Uprzejmie proszę o jakieś wskazówki/sugestie.

Bazyl
09-08-2015, 23:15
Cześć,

Aktualizacja nie ma nic do tego.
Nie włączyłeś pamięci podręcznej?

manior
10-08-2015, 05:45
Nie włączyłeś pamięci podręcznej?

Tego nie wiem. Jak to sprawdzić?

Bazyl
10-08-2015, 08:49
http://bfy.tw/1E9p

manior
10-08-2015, 19:32
Na szybko rano przed pracą odpisałem, więc bądź uprzejmy tego typu odpowiedzi sobie darować :)

I niestety jak się okazało pamięć podręczna to był niecelny strzał, ale dzięki za chęci.

dawidryba11
11-08-2015, 00:17
Czy oby na 100% dobry plik edytujesz? jaki szablon?

Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2

Gall Anonim
11-08-2015, 10:49
Panie @manior
Podstawowa sprawa:
link do witryny - potem będziemy stawiać diagnoze
Tera to strzał w ciemność lub jak kto woli wróżenie z fusów.
all

manior
11-08-2015, 17:01
Słusznie, konkrety.
adres http://www.ilovebodybuilding.pl
styl Conversetlite
css: http://www.ilovebodybuilding.pl/templates/conversetlite/css/tdefaut.css

Wcześniej wprowadzając zmiany w tym pliku przekładało się to na zmiany na stronie głównej, obecnie brak efektów.

zwiastun
11-08-2015, 17:34
Ja bym do tych konkretów dodał jeszcze "przepraszam". Byłoby miło i w porządku, skoro już sobie wcześniej pohukałeś :)

manior
11-08-2015, 18:15
Nie rozumiem, za co niby mam przeprosić? Napisałem jaki jest problem, użytkownik mi odpowiedział co może być nie tak, ja napisałem że to nie to i teraz podałem konkretniejsze informacje.

Chyba się nie zrozumieliśmy, albo sobie żartujesz.

dawidryba11
11-08-2015, 18:17
Tdefault.css? A nie masz przypadkiem zrobionego nowego stylu? Może masz folder styles?

Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2

manior
11-08-2015, 19:04
Tdefault.css? A nie masz przypadkiem zrobionego nowego stylu? Może masz folder styles?

Od samego początku wszystkie zmiany w css wprowadzałem w tym dokumencie.
Wcześniej dopisałem styl dla class ".toptlo" i zmiany były i nadal są widoczne na stronie głównej, która używa tego pliku .css:


<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/conversetlite/css/tdefaut.css" type="text/css" media="all" />
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/conversetlite/css/box.css" type="text/css" media="all" />



W pliku box.css jest raptem 30 linijek kodu, które nie są istotne przy moich zmianach.

Następnie zaktualizowałem do 3.4.2 i wszelkie edycje przestały przynosić rezultaty, łącznie z usunięciem całych linijek kodu, np. przytoczonego .toptlo, albo odpowiadających za background

Karol99
11-08-2015, 23:29
Przecież Ty tam masz plugin jchoptimize, który kompresuje css i zachowuje go w swoim cache - na czas zmian trzeba go wyłączyć, a po ich zakończeniu wyczyścić _jego_ cache i włączyć ponownie.

Gall Anonim
11-08-2015, 23:37
Ale przecież nic nie robił, nic nie instalował, nic ni uruchamiał tylko zaktualizował Joomla - samo się zrobiło :-)

Karol99
11-08-2015, 23:39
Dotąd o takich skutkach włamania nie słyszałem... ;)

manior
12-08-2015, 18:21
Przecież Ty tam masz plugin jchoptimize, który kompresuje css i zachowuje go w swoim cache - na czas zmian trzeba go wyłączyć, a po ich zakończeniu wyczyścić _jego_ cache i włączyć ponownie.

Dzięki, myślę że to dobry trop, sprawdzę jak będę miał czas.


Ale przecież nic nie robił, nic nie instalował, nic ni uruchamiał tylko zaktualizował Joomla - samo się zrobiło :-)

Nie wiedziałem, że to ma wpływ, zapomniałem o tym, jest to bez wątpienia moja wina i niedopatrzenie, rozumiem i dziękuję za pomoc osobie, która to wskazała, ale niepotrzebne mi takie uszczypliwe, nic nie wnoszące uwagi z Twojej strony.

Gall Anonim
12-08-2015, 21:09
bądź uprzejmy tego typu odpowiedzi sobie darować
to jest twój komentarz do odpowiedzi której podstawą był fakt iż po prostu "nie wiedziałeś że to ma wpływ, że zapomniałeś" nas poinformować o tym co faktycznie zrobiłeś, że nie trzymasz się zasad tworzenia postów ( o link trzeba cię prosić) - więc bądź tak miły i nie pisz mi co wnosi moja uwaga.
all